ثبت ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار تردد در جاده‌های جنوب سیستان و بلوچستان

رئیس مرکز مدیریت راه‌های اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای جنوب سیستان و بلوچستان از ثبت بیش‌از ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار تردد انواع وسایل نقلیه در مسیر‌های جنوب استان در اردیبهشت ماه سالجاری خبر داد.

علیرضا یارمحمدی  رئیس مرکز مدیریت راه‌های اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای جنوب سیستان و بلوچستان گفت: این میزان تردد نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد ۱۲ درصدی داشته است.

وی عنوان کرد: پر ترددترین محور‌های حوزه جنوب استان به ترتیب محور‌های ایرانشهر به بمپور و برعکس، نیکشهر (سه راهی نیکشهر) و چابهار (منطقه آزاد چابهار) است.

رئیس مرکز مدیریت راه‌های اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای جنوب سیستان و بلوچستان تصریح کرد: طی این مدت بیش‌از ۳۸۰ هزار وسیله نقلیه در راه‌های بین استانی تردد داشتند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۸۲ درصد افزایش داشته است.

وی ادامه داد: سهم تردد پلاک‌های غیربومی در جاده‌های جنوب سیستان و بلوچستان معادل ۲۰ درصد کل وسایل نقلیه مشاهده شده بوده است.

یارمحمدی با اشاره به افزایش ۱۲ درصدی تعداد وسایل نقلیه سبک و سنگین در محور‌های جنوب سیستان و بلوچستان افزود: سامانه‌های هوشمند حمل و نقل از قبیل دوربین‌های نظارت تصویری، سامانه‌های تردد شمار و سامانه‌های ثبت تخلف در تمامی جاده‌های جنوب استان فعال هستند و از این طریق وضعیت ترافیکی و همچنین رعایت قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی در محور‌ها مورد کنترل و پایش قرار می‌گیرد.

وی یادآور شد: براساس اطلاعات ثبت شده از وسایل نقلیه جنوب سیستان و بلوچستان در سامانه‌های پلاک‌خوان سایر استان‌ها، بیشترین سهم مقاصد سفر خودرو‌های جنوب استان در اردیبهشت به ترتیب به مقصد کرمان، خراسان جنوبی و خراسان رضوی بوده است.

یارمحمدی با اشاره به شماره تلفن گویای ۱۴۱ مرکز مدیریت راه‌ها و افزایش ۱۹ درصدی تماس‌ها در این بازه زمانی، تاکید کرد: یکی از وظایف مهم مرکز مدیریت راه‌ها پاسخگویی سامانه ۱۴۱ است و با توجه به این مهم میزان پاسخگویی در این مدت نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۳۵ درصد افزایش داشته است.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار