کارشناس داوری:

خورشیدی و زاهدی فر ۲ پنالتی در دربی نگرفتند/ساپینتو باید چند جلسه محروم شود

حیدر سلیمانی کارشناس داوری درباره قضاوت بازی دربی ۱۰۱ توضیحاتی را بیان کرد.

حیدر سلیمانی کارشناس داوری در گفت و گو با خبرنگار ورزشی باشگاه خبرنگاران جوان درباره قضاوت دربی ۱۰۱ بین پرسپولیس و استقلال در فینال جام حذفی اظهار کرد:  خورشیدی از لحاظ جسمانی آماده نبود.   از لحاظ فیزیکی این بازی خاص بود و داوری می‌خواست که از لحاظ بدنی در شرایط بالایی باشد، چون فشار وارد می‌کند و هر داوری باشد یک مقدار افت خواهد داشت. علاوه بر اینکه از لحاظ فیزیکی به داور فشار  می‌آورد، روحی و روانی هم دچار استرس می‌کند و همین موضوع باعث می‌شود که توان بدنی داور پایین بیاید. به خاطر همین خورشیدی دچار گرفتگی عضله شد.  

او ادامه داد: کمیته داوران از لحاظ مدیریتی، خورشیدی را برای این بازی انتخاب کرد و انصافا او  توانست نیمه اول  این بازی را مدیریت کند. از لحاظ مدیریتی مشکلی نداشت. اما از لحاظ فنی در دقیقه ۱۴، یک پنالتی به نفع استقلال باید گرفته می‌شد، زمانی که سیلوا توپ را با سر زد  به دست مدافع پرسپولیس در محوطه جریمه  برخورد  کرد و باید خطای هند گرفته می‌شد، چون دست مدافع باز بود. در نیمه دوم  ودر دقیقه ۶۳ بازی، استقلالی‌ها اعتقاد داشتند که یک پنالتی به نفعشان باید اعلام شود که قایدی در محوطه جریمه سرنگون شد، اما او کنترل خودش را از دست داد و مدافع پرسپولیس خطایی روی او مرتکب نشد و ادامه بازی صحیح بود و نیازی به اخطار هم نداشت. دقیقه ۹۰+۱ بازی، خطایی روی آل کثیر در محوطه جریمه استقلال انجام شد و مدافع استقلال مچ پای آل کثیر را زد و باید یک پنالتی به نفع پرسپولیس اعلام می‌شد که داور اشتبا‌ها به آل کثیر به خاطر شبیه سازی کارت زرد  داد.

سلیمانی  گفت: بلافاصله ۲ دقیقه بعد در محوطه جریمه پرسپولیس، قایدی دوباره سرنگون شد که استقلالی ها اعتقاد به پنالتی داشتند، اما قایدی می‌خواست بازیکن پرسپولیس دریبل کند، اما توپ از پایش جدا شد و بازیکن پرسپولیس توپ را دفع کرد و در ادامه برخوردی بین قایدی و مدافع پرسپولیس به وجود آمد و برخورد فوتبالی است و خطا نیست.  

او افزود: اخراج ساپینتو به درستی انجام شد و در ادامه این مربی حرکاتی را انجام داد که به نظرم کمیته انضباطی باید چند جلسه او را محروم کند تا دیگر شاهد چنین رفتار و حرکاتی در ادامه نباشیم. این حرکات  مستلزم ۴، ۵ جلسه محرومیت است.  

کارشناس داوری گفت: در مجموع ۲ داور ۲ پنالتی نگرفتند و عملکردشان چندان مطلوب نبود، اما چون بازی سختی بود ما می‌توانیم بگوییم که این ۲ داور  با تمام درگیری‌های به وجود آمده توانستند از پس این بازی در بیایند.  

او درباره دقایق اضافه گرفته شده در این بازی گفت: به نظرم نیمه دوم باید وقت اضافه بیشتری گرفته می‌شد. خورشیدی با مصدومیتش ۴، ۵ دقیقه را تلف کرد و ۲، ۳ درگیری داشتیم که آن‌ها نیز باید لحاظ می‌شد فکر می‌کنم اگر ۱۱ یا ۱۲ دقیقه وقت اضافه می‌گرفت درست بود.  

سلیمانی درباره خطای گرفته شده قبل از  گل استقلال درست بود، گفت: مدافع پرسپولیس با دست روی شانه مهاجم استقلال فشار وارد کرد و باعث سرنگونی اش شد و خطای گرفته شده قبل از گل استقلال درست بود.  در مجموع گل‌های این بازی به درستی زده شد و مشکلی نداشتند.  

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار