آمادگی تمامی واحد‌های نیروگاه نکا برای فصل تابستان

مدیرعامل شرکت مدیریت تولیدبرق نکا از آمادگی تمامی واحد‌های نیروگاه نکا برای تولید انرژی در تابستان خبر داد.

نوراله ادبی فیروزجائی مدیرعامل شرکت مدیریت تولیدبرق نکا با اشاره به تلاش مداوم و شبانه روزی کارکنان نیروگاه از پایان قریب الوقوع فعالیت‌های تعمیراتی و آمادگی تمامی واحد‌های نیروگاه شهیدسلیمی نکا برای تولید انرژی در فصل تابستان خبر داد.

او با اشاره به لزوم آمادگی حداکثری واحد‌های نیروگاهی برای تولید پایدار انرژی در فصول مختلف سال بخصوص در دوران اوج مصرف، افزود: از اسفندماه پارسال تاکنون و در زمان عدم نیاز شبکه برق کشور، تعمیرات میاندوره‌ای همه واحد‌های بخار و واحد بخار سیکل ترکیبی و نیز بازدید دوره‌ای واحد یک گازی به صورت متناوب و بعضاً به طور همزمان طبق برنامه انجام شد و واحد‌ها در مدار تولید قرار گرفتند و هم اکنون روز‌های پایانی تعمیرات اساسی واحد ۲ گازی را می‌گذرانیم و این واحد بزودی به شبکه سراسری متصل می‌شود.

او از فرسودگی بخشی از تجهیزات بویلر واحد‌های بخار، تهدید کاهش سطح آب دریا برای سیستم خنک کاری و کمبود آب مصرفی واحد‌ها برای تبدیل به بخار به عنوان مهمترین چالش‌های نیروگاه نکا یاد کرد و گفت: برای حل این مشکلات و رفع موانع و محدودیت‌های تولید، عملیات رفع نواقص، ارتقاء بازدهی سیستم آب شیرین کن آب دریا و لایروبی حوضچه آبگیر نیروگاه با جدیت در حال پیگیری و اجراست.

ادبی همچنین به افزایش تولید انرژی خالص در نیروگاه نکا اشاره کرد و افزود: در دو ماه ابتدای امسال با ثبت رشد ۱۰.۵ درصدی انرژی تحویلی نیروگاه نکا به شبکه نسبت به مدت مشابه سال گذشته , ۱۲ درصد انرژی تعهدی سالانه نیروگاه، طبق برنامه محقق شد.

مدیرعامل شرکت مدیریت تولیدبرق نکا با اشاره به هزینه بالا و سختی‌های فرایند تولید برق بخصوص در فصل تابستان و زمان اوج مصرف از آحاد مردم و مشترکان خواست با اندکی صرفه جویی و مدیریت در مصرف به یاری خادمان خود در عرصه تولید برق بشتابند.

نیروگاه شهیدسلیمی نکا با ۴ واحد بخار ۴۴۰ مگاواتی، ۲ واحد گازی ۱۳۷.۶ مگاواتی و یک واحد بخار سیکل ترکیبی با ظرفیت ۱۶۰ مگاوات، یکی از بزرگترین نیروگاه‌های کشور است و با تامین بیش از ۴ درصد برق کشور سهم بسزایی در تأمین انرژی و پایداری شبکه برق کشور دارد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.