مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان سمنان:

تغییر دهک برای برخی یارانه بگیران استان سمنان رقم خورده است

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان سمنان درباره کاهش و یا قطع یارانه برخی از مردم استان، گفت: تغییر دهک برای برخی یارانه بگیران رقم خورده است.

جعفر کاشانی مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان سمنان درباره کاهش یارانه برخی از مردم استان سمنان و شائبه قطع آن برای برخی دیگر، بیان کرد: آمار و اطلاعات مالی افرادی که یارانه دریافت می‌کردند و افرادی که معترض بودند، اردیبهشت ماه سال جاری توسط سامانه ایرانیان انجام شده، اما در این بررسی‌ها برخی تغییر دهک‌ها رقم خورده است.

وی با بیان اینکه برخی خانواده‌ها بر حسب شغل یا درآمد‌هایی که داشتند ممکن است بین سه دهک اول یا دوم جابجا شده باشند برای مثال وضعیت مالی شأن بهبود پیدا کرده و یا برعکس بدتر شده باشد، افزود: درآمد اواخر خانواده‌ها در این زمینه ملاک است.

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان سمنان با بیان اینکه بررسی‌ها مجدداً انجام خواهد شد، ابراز کرد: اگر کسانی هستند که به تغییر دهک‌هایشان اعتراض دارند می‌توانند مجدد به سامانه اینترنتی حمایت مراجعه و اعتراض خودشان را ثبت کنند.

کاشانی درباره کاهش میزان یارانه برای برخی افراد بیان کرد: امکان دارد برخی موارد وجود دارد که افراد تسهیلات بانکی دریافت و ضمانت آن حساب یارانه بوده که امکان دارد مشمول برخی کسری شده باشد همچنین ممکن است برخی دیگر نیز از کالا برگ الکترونیکی استفاده و خرید پیش از موعد یارانه را داشتند و لذا امکان دارد که مبلغ مورد نظر از حسابشان کسر شده باشد.

وی با بیان اینکه مردم می‌توانند نرم افزار مربوط به یارانه را روی تلفن همراه خود نصب کنند و از طریق شبکه ملی اعتبار موسوم به شما حساب خود را نظاره کنند، افزود: مراحل خرید، تراکنش‌ها و میزان خرید پیش از موعد یارانه در این سامانه درج می‌شود.

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان سمنان با بیان اینکه تغییر دهک‌ها با پیامک اطلاع رسانی می‌شود، گفت: ممکن است پیامکی ارسال نشده باشد که در این صورت مردم می‌توانند به سامانه حمایت مراجعه و از وضعیت یارانه خود مطلع شوند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار