دادستان دهلران خبر داد

توقیف ۵ تن چوب قاچاق در دهلران

دادستان دهلران گفت: با هوشیاری نیرو‌های منابع طبیعی، ۵ تن چوب قاچاق در شهرستان دهلران توقیف شده است.

بهنام تیر افکن دادستان دهلران اظهار داشت: در هفته‌های گذشته گزارشاتی مبنی بر قطع درختان حاشیه راه‌های اصلی و اطراف شهر دهلران به منابع طبیعی دهلران به صورت شبانه اعلام می‌شود.
 
وی افزود: با توجه به حساسیت موضوع که بحث قاچاق چوب محسوب می‌شد، یگان حفاظت منابع طبیعی شهرستان دهلران با هماهنگی قضایی فرد مورد نظر که شبانه اقدام به قطع درختان می‌کرد شناسایی و با همکاری مامورین نیروی انتظامی در محل جرم دستگیر می‌شود.
 
دادستان عمومی و انقلاب شهرستان دهلران بیان کرد: از متهم یک اره چوب بری کشف و کامیونت وی به پارکینگ انتقال داده می‌شود و در این راستا پرونده در دادسرا تشکیل شده و برای بررسی خسارت احتمالی بیشتر و شناسایی همدستان وی پرونده در دست بررسی است.
 
وی ادامه داد: متاسفانه برخی افراد سودجو با بی مسئولیتی نسبت به قاچاق چوب، هیزم، ذغال و دیگر محصولات جنگلی و مرتعی اقدام می‌کنند که جرم محسوب می‌شود.
 
وی اظهار کرد: کلیه اشخاص حقیقی و حقوقی که به هر طریق نسبت به حمل، نگهداری، خرید و فروش چوب و دیگر محصولات جنگلی و مرتعی و محصولات فرعی و تبدیل شده آن‌ها که موضوع عایدات دولت بوده، بدون اخذ پروانه بهره برداری و مجوز لازم از طریق منابع طبیعی اقدام نمایند مجرم محسوب شده و برابر قانون مجازات می‌شوند.

برچسب ها: قاچاق چوب ، نظم عمومی
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.