در اختتامیه گردهمایی رؤسای نمایندگی‌های ایران مطرح شد؛

تأکید وزیر امور خارجه بر نقش مهم سفرا در ارتقای مناسبات ایران با جهان

حسین امیرعبداللهیان با تبیین گفتمان سیاست خارجی ایران ذیل سه اصل عزت، حکمت، مصلحت بر نقش مهم نمایندگی‌ها به ارتقای کمی و کیفی مناسبات دوجانبه و چندجانبه تأکید کرد.

«حسین امیرعبداللهیان» وزیر امور خارجه، در آخرین روز گردهمایی روسای نمایندگی‌های جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور، به بررسی و جمع‌بندی سمینار برگزار شده پرداخت.

رئیس دستگاه دیپلماسی با تبیین گفتمان سیاست خارجی کشور ذیل سه اصل عزت، حکمت و مصلحت و با استفاده از اصول ارائه شده از سوی مقام معظم رهبری در دیدار اخیر سفرا و رؤسای نمایندگی‌ها با ایشان، بر نقش مهم نمایندگی‌های جمهوری اسلامی ایران بر ضرورت اهتمام و توجه همه آن‌ها به ارتقای کمی و کیفی مناسبات دوجانبه و چندجانبه کشورمان تأکید کرد.

وی به اظهارات آیت‌الله رئیسی در نشست صبح امروز در جمع سفرا و رؤسای نمایندگی‌ها نیز اشاره کرد و افزود اظهارات ایشان در این نشست و موضوعات مطرح شده، حاکی از اهمیت جایگاه و مسئولیت‌های وزارت امور خارجه و اهتمام شخص رئیس جمهور به موضوع سیاست خارجی و روابط بین الملل است.
وزیر امور خارجه موضوع ایرانیان خارج از کشور را دارای اولویتی بالا در مسئولیت‌ها و وظایف وزارت امور خارجه دانست و ضمن توصیه اکید بر توجه بیش از پیش سفرا و رؤسای نمایندگی‌های کشورمان به این موضوع، خواستار ارتقای روزافزون قابلیت‌های فنی سامانه‌های ارتباطی وزارت امور خارجه در راستای تسهیل امور هموطنان خارج از کشور شد.

امیرعبداللهیان همچنین با اشاره به موضوع تحریم‌ها خاطرنشان کرد که در کنار باز بودن مسیر دیپلماتیک برای رفع تحریم‌های ظالمانه، وزارت امور خارجه همچنان به‌صورت جدی مسیر خنثی‌سازی تحریم‌ها را دنبال خواهد کرد.

در ابتدای این نشست، محمدحسن شیخ‌الاسلامی، رئیس مرکز مطالعات سیاسی و بین المللی و دبیر سمینار سفرا، مهدی صفری، معاون دیپلماسی اقتصادی، ناصر کنعانی سخنگو و رئیس مرکز دیپلماسی عمومی، علیرضا بیگدلی، معاون کنسولی، مجلس و امور ایرانیان، علی باقری، معاون سیاسی و محمد فتحعلی، معاون اداری و مالی وزارت امورخارجه، به ارائه دیدگاه‌ها و جمع‌بندی خود از گردهمایی سفرای امسال پرداختند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار