۱۱۴ هزار پروژه درحال ساخت در سامانه ستاد باز آفرینی شهری ثبت شد

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: ۱۱۴ هزار پروژه در حال ساخت در سامانه ستاد بازآفرینی شهری برای نوسازی بافت های فرسوده ثبت شده است.

آقای محمد آیینی معاون وزیر راه و سهرسازی و مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران در مراسم افتتاح ۵ هزار واحد مسکونی نوسازی شده در بافت های فرسوده ۱۷ استان کشور که با حضور مهرداد بذرپاش برگزار شد از برنامه آن شرکت برای تکمیل و بهره‌برداری از ۳۰ هزار واحد نوسازی شده که ۱۰ هزار واحد آن در هفته دولت و ۲۰ هزار واحد آن در بهمن ماه بهره برداری می شود خبر داد. 

معاون وزیر راه وشهرسازی همچنین با تاکید بر برنامه دولت برای تولید مسکن در بافت های فرسوده افزود: سامانه ستاد ملی بازآفرینی شهری راه اندازی شده است. اکنون در این سامانه تمامی اقداماتی که در بافت های فرسوده، سکونتگاه‌ها  و حاشیه ها انجام می شود در سامانه ثبت می ‌شود. در بافت های فرسوده چهار گونه خدماتی که انجام می شد که شامل نوسازی واحدها، نوسازی معابر، تامین خدمات، و توانمندسازی ساکنان است در سامانه درج می شود. 

مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران ادامه داد: در حال حاضر ۲۵ هزار پروژه در بافت های فرسوده در حال ساخت وجود دارد که این تعداد پروژه ها در سامانه با تمامی مشخصاتی که دارد ثبت می شود. براین اساس می توان پیش‌بینی کرد که در ماه آینده چه تعداد پروژه تکمیل و تحویل خواهد شد. 

آیینی گفت:  پیشرفت واحدهای نوسازی شده نهضت ملی بر مبنای تسهیلات نیست بلکه ملاک پیشرفت واحدهای نوسازی شده بر مبنای صدور پروانه تعیین می‌شود.بدین معنا هر پروژه ای که در بافت فرسوده شروع می شود حتما یکی از حمایت ها را استفاده کرده است یا تخفیف پروانه دارد، یا تهسیلات گرفته و یا بسته تشویقی دارد. 

به گفته او، هم اکنون در سامانه ستاد ملی بازآفرینی شهری ایران ۱۱۴ هزار پروژه در حال ساخت ثبت شده که در حال افزایش است. 

آیینی ضمن رونمایی از سامانه ستاد ملی بازآفرینی شهری ایران گفت:  در جلسه آتی شورای عالی مسکن ارزیابی استان‌ها بر مبنای اطلاعات سامانه انجام خواهد شد. 

وی در بخشی از سخنان خود از شهرداری ها خواست تا روند صدور پروانه ساختمانی را برای تسریع در اجرای طرح نهضت ملی مسکن تسهیل کنند. 

مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران یادآور شد: طبق تاکید وزیر راه وشهرسازی برنامه شرکت بازآفرینی شهری ایران نوسازی سالانه ۲۰۰ هزار واحد است که تلاش داریم تا با مجموعه اقدامات از جمله اجرای بسته تشویقی ۱۹ بندی در نوسازی بافت های فرسوده و سایر مشوق‌ها به این هدف دست یابیم. 

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار