از کلاهبرداری از رفیق تا دستگیری سارقان سیم برق و کابل مخابراتی

مهم‌ترین حوادث ۱۱ خردادماه ۱۴۰۲ را می‌توانید در این بسته خبری بخوانید.

مهم‌ترین حوادث روز پنجشنبه ۱۱ خردادماه ۱۴۰۲ را می‌توانید در این بسته خبری بخوانید.

دپو ۶۰ کیلو تریاک در منزل مسکونی

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر استان از کشف ۶۰ کیلوگرم مواد مخدر از نوع تریاک در بازرسی از یک منزل مسکونی در شیراز خبر داد.

سرهنگ سیدجواد رضوی گفت: مأموران پلیس مبارزه با مواد مخدر استان با همکاری کارکنان کلانتری ۲۵ شریف‌آباد شیراز با اقدامات فنی و تخصصی مطلع شدند فردی مقداری تریاک در منزل خود واقع در خیابان "پائیز" دپو کرده است که موضوع را به صورت ویژه در دستور کار خود قرار دادند.

او با بیان اینکه ماموران با هماهنگی مرجع قضائی به محل مورد نظر اعزام شدند، گفت: در بازرسی از آن منزل، ۶۰ کیلو گرم مواد مخدر از نوع تریاک کشف شد.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر استان با بیان اینکه در این خصوص یک نفر دستگیر و تحویل مرجع قضائی شد، تصریح کرد: مبارزه با سوداگران مرگ و قاچاقچیان مواد مخدر به صورت ویژه در دستور کار این فرماندهی قرار دارد.

اجرای طرح مبارزه با قاچاق سوخت در لارستان

فرمانده انتظامی لارستان از توقیف ۱۳ دستگاه انواع خودرو سبک و سنگین حامل ۱۸ هزار و ۵۰ لیتر سوخت قاچاق در محور‌های مواصلاتی این شهرستان خبر داد. 

سرهنگ سیدمحمد یوسفی گفت: ماموران انتظامی لارستان در راستای مبارزه با قاچاق سوخت و فرآورده‌های نفتی، کنترل خودرو‌های عبوری در محور‌های مواصلاتی را در دستور کار خود قرار دادند.

او گفت: در این راستا ماموران حین گشت‌زنی و کنترل ماشین‌های عبوری در محور‌های مواصلاتی، ۱۳ دستگاه انواع خودرو‌های سبک و سنگین حامل سوخت قاچاق را توقیف کردند.

فرمانده انتظامی لارستان افزود: مأموران در بازرسی از این خودرو‌ها در مجموع ۱۸ هزار و ۵۰ لیتر گازوئیل خارج از چرخه قانونی توزیع به ارزش ۴ میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال را کشف کردند.

سرهنگرز یوسفی با اشاره به دستگیری رانندگان، اظهار داشت: با توجه به هدر رفت سرمایه‌ها و ذخایر کشور، برخورد پلیس با قاچاقچیان سوخت قاطعانه، مستمر و ادامه‌دار خواهد بود.

کلاهبرداری از رفیق

جانشین انتظامی فسا گفت: فردی که قصد کلاهبرداری مبلغ یک میلیارد ریال از دوستش داشت، بازداشت شد.

سرهنگ محمد رضایی گفت: در پی ارجاع پرونده قضائی با شکایت فردی علیه دوستش به اتهام کلاهبرداری مبلغ یک میلیارد ریال، رسیدگی به پرونده در دستور کار افسران پلیس فتا قرار گرفت.

او گفت: شاکی در تحقیقات اولیه اظهار داشت مبلغ یک میلیارد ریال برای ثبت نام خودرو به حساب دوستم واریز که پس از آن وی گوشی خود را نیز از دسترس خارج و پاسخگو نبوده است.

جانشین انتظامی فسا ادامه داد: در بررسی سوابق و مدارک موجود توسط افسران پلیس فتا، ضمن تائید انتقال وجه به حساب متهم، مشخص شد وی در جزیره کیش حضور دارد و مبلغ مورد اشاره را در بازار مالی آنلاین سرمایه گذاری و ضرر کرده است.

سرهنگ رضایی از احضار متهم به پلیس فتا اشاره کرد و گفت: پس از تکمیل پرونده و ارجاع به مرجع قضائی، متهم بازداشت و برای سیر مراحل قانونی روانه دادسرا شد.

پلمب ۵ واحد صنفی متخلف در استهبان

فرمانده انتظامی استهبان از پلمب ۵ واحد صنفی متخلف در این شهرستان خبر داد.

سرهنگ حسین اکبرپور گفت: در راستای ارتقاء امنیت اجتماعی، طرح نظارت و کنترل بر اصناف توسط ماموران اداره نظارت بر اماکن عمومی در این شهرستان اجرا شد.

او گفت: در این راستا تعدادی واحد صنفی مورد بازدید قرار گرفت که در نتیجه آن ۵ واحد صنفی متخلف به علت عدم رعایت قوانین و مقررات پلمب شدند.

سرهنگ اکبرپور گفت: شهروندان می‌توانند در صورت مشاهده هرگونه اخبار و اطلاعات در این خصوص را سریعا به مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ گزارش دهند.

اجرای طرح ارتقاء امنیت اجتماعی در ممسنی

فرمانده انتظامی ممسنی از اجرای طرح ارتقاء امنیت اجتماعی در این شهرستان خبر داد. 

سرهنگ محمد نیکبخت گفت: در راستای برخورد با مخلان نظم و امنیت، طرح ارتقاء امنیت اجتماعی با بهره‌گیری حداکثری از توان انتظامی و عملیاتی با قدرت و جدیت در این شهرستان اجرا شد.

او گفت: در این راستا ماموران انتظامی موفق شدند ضمن دستگیری و جمع‌آوری ۲۵ خرده فروش و کشف حدود ۵ کیلوگرم انواع مواد مخدر، ۷ دستگاه موتورسیکلت و خودرو متخلف که باعث اخلال در نظم عمومی شده بودند را نیز توقیف کنند. 

سرهنگ نیکبخت با اشاره به اینکه اجرای طرح‌های مختلف ارتقاء امنیت اجتماعی از اولویت‌های انتظامی است، از شهروندان خواست در صورت مشاهده هرگونه موارد مشکوک، مراتب را به مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ اطلاع دهند.

اتوبوس حامل کالای قاچاق به مقصد نرسید 

فرمانده انتظامی کوار گفت: با هوشیاری مأموران پلیس آگاهی یک دستگاه اتوبوس حامل انواع کالای قاچاق به ارزش یک میلیارد و ۹۰۰ میلیون ریال کشف شد.

سرهنگ سیدرحمان هاشمی گفت: مأموران پلیس آگاهی کوار هنگام کنترل خودرو‌های عبوری به یک دستگاه اتوبوس که از استان‌های جنوبی به مقصد شیراز در حرکت بود مشکوک و آن را برای بررسی بیشتر متوقف کردند.

او گفت: مأموران در بازرسی از آن اتوبوس، ۳۰ عدد رادیاتور خودرو، ۸ عدد پودر بدنسازی ۵ کیلویی و ۲ دستگاه ال‌ای‌دی خارجی قاچاق و فاقد هرگونه مدارک قانونی را کشف کردند.

فرمانده انتظامی کوار با اشاره به اینکه کارشناسان ارزش اموال مکشوفه را یک میلیارد و ۹۰۰ میلیون ریال برآورد کردند، گفت: راننده پس از تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی به اداره تعزیرات حکومتی معرفی شد.

دستگیری سارقان سیم برق و کابل مخابراتی در خفر

فرمانده انتظامی خفر از دستگیری ۲ سارق و کشف ۶ فقره سرقت سیم برق و کابل مخابرات در این شهرستان خبر داد.

سرهنگ حجت‌اله احمدیان گفت: در پی وقوع چند فقره سرقت سیم برق و کابل مخابراتی در این شهرستان، موضوع در دستور کار ماموران این فرماندهی قرار گرفت.

او گفت: ماموران پلیس آگاهی تحقیقات خود را آغاز و با اقدامات فنی و تخصصی موفق شدند در این خصوص ۲ سارق سابقه‌دار را در این ارتباط شناسایی و دستگیر کنند.

فرمانده انتظامی خفر با بیان اینکه متهمان تا کنون به ۶ فقره سرقت سیم و کابل برق در این شهرستان اعتراف کردند، گفت: سارقین پس از تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی به مرجع قضائی معرفی شدند.

اجرای طرح ارتقاء امنیت اجتماعی در شیراز

فرمانده انتظامی شیراز از اجرای طرح ارتقاء امنیت اجتماعی طی ۷ روز گذشته در این شهرستان خبر داد. 

سرهنگ فرج شجاعی گفت: در راستای جلب رضایت شهروندان، در اجرای این طرح‌ها ۷۶ نفر معتاد و خرده فروش جمع‌آوری و دستگیر و در بازرسی از مخفیگاه آنان ۳۲ کیلو انواع مواد مخدر نیز کشف شد.

فرمانده انتظامی شیراز گفت: دستگیری ۱۲۲ سارق، کشف ۳۴ دستگاه خودرو و ۹ دستگاه موتورسیکلت مسروقه و توقیف ۳۱۶ دستگاه وسایط نقلیه متخلف از دیگر نتایج اجرای این طرح‌ها بود.

سرهنگ شجاعی هدف از اجرای این طرح‌ها را آرامش شهروندان عنوان کرد و گفت: پلیس با به کارگیری تمام توان عملیاتی و انتظامی خود در تامین نظم و امنیت مردم تلاش کنند.

کشف ۶ دستگاه وسایط نقلیه مسروقه در نی ریز

فرمانده انتظامی نی‌ریز از اجرای طرح بازدید از پارکینگ‌ها و کشف ۶ دستگاه وسایط نقلیه مسروقه در این شهرستان خبر داد.

سرهنگ عظیم‌اله کرمی گفت: در راستای طرح ارتقاء امنیت اجتماعی، کارآگاهان پلیس آگاهی در بازدید از پارکینگ‌های عمومی این شهرستان و استعلام از وسایط نقلیه موجود، موفق شدند ۶ دستگاه موتورسیکلت مسروقه را کشف کنند.

او گفت: با اجرای این طرح‌ها و استمرار نظارت بر پارکینگ‌ها و توقفگاه ها، امکان پنهان کردن وسائط نقلیه سرقتی تا حد بسیار زیادی کاهش خواهد یافت.

فرمانده انتظامی آباده ضمن تاکید بر رعایت نکات پیشگیرانه، خاطر نشان کرد: توجه شهروندان به مسائل بسیار ساده و بدیهی می‌تواند در پیشگیری از جرم کمک شایانی کرده و تبهکاران را در رسیدن به اهدافشان ناکام بگذارد.

دستگیری سارق و کشف خودرو سرقتی در داراب

فرمانده انتظامی داراب از کشف سواری پژو ۴۰۵ سرقتی دارای سابقه سرقت از استان هرمزگان در این شهرستان خبر داد. 

سرهنگ علیرضا نوشاد گفت: عوامل گشت یگان امداد داراب حین گشت‌زنی و کنترل خودرو‌های عبوری به یک سواری پژو ۴۰۵ مشکوک و آن را برای بررسی بیشتر متوقف کردند.

سرهنگ نوشاد گفت: با استعلام به عمل آمده توسط مأمورین مشخص شد خودرو دارای سابقه سرقت از شهر بندر‌عباس است.

فرمانده انتظامی داراب با بیان اینکه راننده سارق برای سیر مرذاحل قانونی روانه دادسرا شد، گفت: برخورد با سارقان و کشف اموال مسروقه به صورت ویژه در دستور کار این فرماندهی است.

سارق با ۵ فقره سرقت در دام پلیس پاسارگاد گرفتار شد 

جانشین انتظامی پاسارگاد از دستگیری سارق حرفه‌ای و کشف ۵ فقره سرقت در این شهرستان خبر داد.

سرهنگ خدابخش حسن‌زاده گفت: در پی وقوع چندین فقره سرقت کنتور آب و کابل برق از اماکن خصوصی و ساختمان‌های نیمه کاره در برخی از نقاط شهرستان پاسارگاد، بررسی موضوع به صورت ویژه در دستور کار ماموران پلیس آگاهی قرار گرفت.

او گفت: با آغاز تحقیقات پلیس، سرانجام ماموران موفق شدند در این خصوص یک سارق حرفه‌ای و سابقه‌دار را شناسایی و آن را در مخفیگاهش دستگیر کنند.

جانشین انتظامی پاسارگاد با بیان اینکه سارق در تحقیقات اولیه به ۵ فقره سرقت کابل برق از اماکن خصوصی و ساختمان‌های نیمه کاره اقرار کرد، از شهروندان خواست ضمن مد نظر قرار دادن توصیه‌های پلیسی در پیشگیری از سرقت اموال، هرگونه موراد مشکوک را از طریق پل ارتباطی ۱۱۰ گزارش کنند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
United States of America
ناشناس
۱۷:۴۳ ۱۱ خرداد ۱۴۰۲
کلاه بردارییی که ی امر عادی شده از ما کلاهبرداریی نکردن
آخرین اخبار