حمایت صندوق کارآفرینی امید از ۷۰ هزار طرح اشتغالزایی

مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید گفت: هدفگذاری صندوق کارآفرینی امید برای امسال حمایت از ۷۰ هزار طرح تولیدی است که از این تعداد سهم چهارمحال و بختیاری ۲ هزار و ۵۰۰ طرح است.

نعمت‌الله رضایی در پایان سفر به چهارمحال و بختیاری و بازدید از طرح‌های اشتغالزایی این استان گفت: سرانه پرداخت تسهیلات به طرح‌های اشتغالزایی پارسال ۱۵۰ میلیون تومان بود که درصددیم این مبلغ را در سال جدید به ۲۰۰ میلیون تومان افزایش دهیم.

وی حمایت از استان‌های کمتربرخوردار را از دیگر برنامه‌های صندوق کارآفرینی امید عنوان کرد و گفت: منابعی که به استان چهارمحال و بختیاری امسال اختصاص می‌دهیم ۲ برابر پارسال است.


بیشتر بخوانید


مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید کشور خاطرنشان کرد: موضوع قابل توجه در حمایت از طرح‌های اشتغالزایی به ویژه مشاغل خرد و خانگی ورود فعالانه زنان در استان‌های کمتربرخوردار است به‌طوری‌که سهم زنان در دریافت تسهیلات این صندوق در استان‌هایی نظیر سیستان و بلوچستان، کرمان و چهارمحال و بختیاری ۴۰ درصد است در حالی که این شاخص در استان تهران ۱۸ درصد است.

رضایی تمرکز این صندوق را بر حمایت از مشاغل خانگی و خرد اعلام کرد و گفت: ۸۰ درصد شاغلینی که تسهیلات صندوق را دریافت کرده‌اند در کارگاه‌های خرد و خانگی مشغول فعالیت هستند.

وی خاطرنشان کرد: سهم چهارمحال و بختیاری از مجموع تسهیلات پرداختی سال گذشته صندوق ۳.۳ درصد است که با کل مجموع اعتبارات پرداختی دهه ۹۰ این استان برابری می‌کند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.