نشست اتحادیه بین‌المللی خطوط آهن بخش خاورمیانه با حضور نماینده طالبان

اتحادیه بین‌المللی خطوط آهن اعلام کرد با افغانستان در زمینه گسترش خطوط آهن همکاری می‌کنند.

بخت الرحمن شرافت، رئیس اداره راه آهن افغانستان در نشست اتحادیه بین‌المللی خطوط آهن بخش خاورمیانه فعالیت‌ها و دستاوردهای این اداره طی یک سال گذشته را تشریح کرد و درباره برنامه‌های آینده آن نیز توضیحاتی ارائه نمود.

بر اساس اطلاعیه منتشر شده توسط اداره راه آهن افغانستان، رؤسای راه آهن کشورهای شرکت کننده در این نشست متعهد شدند تا همکاری‌ها و کمک‌های خویش را با طرف افغانستان افزایش دهند.

عبدالسمیع درانی، سخنگوی اداره راه آهن افغانستان دراین‌باره گفت: در این نشست کشور‌های عضو اطمینان دادند تا افغانستان را در گسترش خطوط آهن، اتصال منطقه‌ای و آموزش کارمندان همکاری خواهند کرد.

در همین حال، اتاق تجارت و سرمایه‌گذاری افغانستان می‌گوید که گسترش خطوط آهن هزینه انتقال کالا‌های بازرگانی در کشور را کاهش می‌دهد.

خانجان الکوزی، عضو هیئت مدیره اتاق تجارت و سرمایه‌گذاری افغانستان گفت: اگر این کار صورت بگیرد ما می‌توانیم سالانه 2 الی 2.5 میلیارد دلار از محل ترانزیت کالا به کشورهای آسیای میانه و آسیای جنوبی عواید دریافت کنیم.

در حال حاضر، افغانستان از طریق راه آهن به ایران، ترکمنستان و ازبکستان متصل است و انتظار می‌رود با عملی شدن پروژه راه‌آهن افغانستان-ترانس، به پاکستان نیز متصل شود.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار