امام جمعه همدان:

امام خمینی(ره) جنگ بین غنا و فقر را جنگ بین حق و باطل می دانست

امام جمعه همدان گفت: امام خمینی (ره) جنگ بین غنا و فقر را جنگ بین حق و باطل و سعادت دنیا و آخرت را در رسیدگی به محرومان جامعه می‌دانست.

حجت الاسلام شعبانی موثقی در خطبه‌های عبادی، سیاسی نماز جمعه همدان با گرامیداشت یاد و خاطره امام راحل و شهدای ۱۵ خرداد گفت: شخصیت علمی و سیاسی امام خمینی (ره) امروز نیازمند تبیین بیشتری است و در بین همه کسانی که مفسر و مبین مکتب امام خمینی (ره) هستند رهبری انقلاب بیش از همه مبین دقیق این مکتب بوده و در رأس است.

او به برخی اصول و ارکان سیاست ورزی امام خمینی (ره) اشاره کرد و گفت: تمام هدف امام خمینی (ره) تحقق اسلام، همت و اعتلای ایشان برای کلمه الله در جامعه و به میدان آوردن دین و معنویت و این ادعا که دین می‌تواند در مدیریت اجتماعی و حضور داشته باشد بوده است.

امام جمعه همدان با اشاره به اینکه امام راحل جریان حق را در حق طلبی و حق مداری می‌دانست، گفت: امام خمینی (ره) بر موضوع جنگ بین غنا و فقر تأکید داشتند و مردم را برای حضور در این عرصه دعوت می‌کردند و از نظر ایشان جنگ بین غنا و فقر، یعنی جنگ بین حق و باطل، مبارزه با استکبار و استعمار و سلطه جویی و زیادی خواهی‌ها بود.

او گفت: امام خمینی (ره) سعادت دنیا و آخرت را در رسیدگی به محرومان جامعه می‌دانستند و همواره مردم را به مبارزه با ساختار اقتصادی دعوت می‌کنند که در درون خودش تبعیض دارد و خروجی قسمتی از آن مرفه بی‌درد و قسمتی از آن تولید فقیر است.

شعبانی با اشاره به اینکه نگرانی امام خمینی (ره) این بود که اگر حکومت و انقلاب به دست نااهلان بیفتد، دین ضعیف می‌شود، گفت: در عرصه مراقبت از انقلاب حضرت امام (ره) نقش مردم را برجسته می‌دانستند و آن کسی که درصدد تقویت جبهه مستضعفین نباشد نا اهل است.

خطیب جمعه همدان با تاکید بر اینکه مردم به وصیت امام (ره) در حمایت از رهبر معظم انقلاب عمل خواهند کرد و این مسیر را ادامه خواهیم داد و این مسیر بن بست ندارد، گفت: این مسیر را در راه ولایت ادامه خواهیم داد.

او همچنین از دیپلماسی فعال دولت تقدیر کرد و گفت: با توجه به این شرایط اقتصادی این دیپلماسی مورد تایید رهبری انقلاب هم بودند قابل تقدیر است و امیدواریم هر چه زودتر اثرات مثبت اقتصادی این فعالیت‌ها در جامعه خودش را نشان دهد.

 

برچسب ها: نماز جمعه ، امام جمعه
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.