در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح شد؛

خستگی راننده وانت پیکان حادثه ساز شد/ فوت دختر ۱۸ ساله در پیاده رو

رییس اداره تصادفات پلیس راهور تهران گفت: یک وانت پس از شکستن درخت و ورود به پیاده رو با عابر پیاده ۱۸ ساله برخورد کرد و باعث فوت وی شد.

سرهنگ رابعه جوانبخت در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان درباره تصادف فوتی امروز گفت: در ساعت ۰۸:۰۰ صبح امروز درمسیر شرق به غرب بزرگراه شهید سلیمانی محدوده دورگرد کرمان، یک دستگاه وانت پیکان به رانندگی فردی ۴۰ ساله و بدون گواهینامه به علت خستگی و خواب آلودگی از سطح سواره رو خارج شده و پس از برخورد با چند اصله درخت وارد پیاده رو می‌شود.

وی ادامه داد: این وانت سپس با عابر پیاده که دختری ۱۸ ساله و بر روی جدول داخل پیاده رو نشسته بوده برخورد که متاسفانه وی در دم فوت می‌نماید.

رییس اداره تصادفات پلیس راهور تهران بزرگ ادامه داد: تیم کارشناسی منطقه ۴ پلیس راهور تهران بزرگ بعد از دریافت خبر این حادثه بلافاصله در محل حاضر شده و ضمن ایمن سازی محل تصادف به بررسی علل وقوع آن پرداخته و دریافتند خودروی وانت هیچگونه آثار انعکاسی مانند خط ترمز که نشان از عکس العمل راننده در مواجهه با خطر است را نداشته و بر اثر خستگی و خواب آلودگی، مستقیم باعث بروز این حادثه شده است.

وی افزود: با بررسی‌های بعمل آمده و اذعان خود راننده وانت، مشخص گردید خستگی و خواب آلودگی علت اصلی حادثه بوده است. 

وی تصریح کرد: صبح امروز تاوان بی خوابی و بی احتیاطی راننده‌ای که گواهینامه نیز نداشته را یک عابر پیاده دختر که سن وی هم ۱۸ سال بوده و روز دختر را در هفته کرامت تازه سپری و خانواده برایش آرزو‌ها داشتند بر روی جدول پیاده رو پرداخت کرد و راننده وانت شاید سال‌ها لباس عروس سفید بر تن این دختر جوان را در کابوس‌های شبانه خود با رنگ قرمز ببیند و بگوید که ای کاش خوابم نمی‌برد، ولی با دسته گل پرپر و لباس سیاه و به دور از چشمان خانواده متوفی بر سر مزار مرحوم حاضر شدن چه سود؟ 

سرهنگ جوانبخت ضمن ابراز همدردی با خانواده متوفی و تاسف از حادثه بوجود آمده از شهروندان خواست به هیچ عنوان و تا اخذ گواهینامه مجاز و کسب مهارت‌های لازم رانندگی پشت فرمان ننشسته و رانندگان محترم نیز هیچگاه با خستگی و خواب آلودگی اقدام به رانندگی ننمایند تا شاهد اینگونه حوادث تلخ در سطح معابر نباشیم.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۷:۴۸ ۱۴ خرداد ۱۴۰۲
وانتی = پلاک مخدوش و پلاک مخفی
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۰:۳۹ ۱۳ خرداد ۱۴۰۲
ای خدا لعنت کنن راننده رو .خدا رحمت کنه دختر جوانمرگ رو
آخرین اخبار