طرح ملی یاریگران زندگی در روستاهای سمنان اجرا شود

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان سمنان خواستار اجرای طرح ملی «یاریگران زندگی» در روستاهای این استان شد.

معینیان، دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان سمنان در راستای انعقاد تفاهم‌نامه همکاری با مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان سمنان اظهار کرد: برای استفاده از ظرفیت‌های هر استان، مجمع خیران یاریگران زندگی تشکیل شده تا بتوانیم قدرتمند و مطالبه‌گرانه به نیاز این حوزه کمک کنیم.

وی افزود: یاریگران زندگی طرحی برای پیشگیری از اعتیاد با رویکرد همگرایی اجتماعی است و تلاش می‌کند به باورمندی افراد توجه ویژه داشته باشد و در قالب این طرح در ۳۴ روستای معین با کمک مردم، مؤثران و فعالان ازجمله دهیار، امام جماعت مسجد، فرمانده بسیج و مسؤولان مرکز بهداشت و نیروی انتظامی، اقدامات تبیینی برای مبارزه با مواد مخدر انجام می‌شود.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان سمنان با بیان اینکه کانون پرورش فکری تخصصی‌ترین متولی حوزه کودک و نوجوان است، خواستار همکاری بیش از پیش کارشناسان و مربیان این مجموعه در اجرای این طرح شد.

نبی‌الله خدابخشی، مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان سمنان  گفت: حفاظت، حراست و هدایت از کودکان و نوجوانان در برابر آسیب‌ها وظیفه همه است و بهترین دوره‌ای که می‌توانیم با استفاده از آن آسیب‌های اجتماعی را کاهش دهیم، دوره تعلیم و تربیت کودکان و نوجوانان است که در چند سال اخیر شاهد اقدام‌های خوبی در این زمینه بوده‌ایم.

وی افزود: امیدواریم این همکاری بتواند آغاز یک کار بزرگ و ماندگار در حوزه آسیب‌های اجتماعی باشد و در این زمینه می‌توان برنامه‌های ارزشمندی چون سفر پیک امید به روستاها و مناطق محروم و کم برخوردار، برگزاری جشنواره‌ها، برگزاری کارگاه‌های مهارت‌آموزی «حال خوش زندگی»، مسابقات کتاب‌خوانی، فعالیت‌های فرهنگی کتاب محور، تولید محتوای مجازی و... از سوی کارشناسان و مربیان مراکز فرهنگی هنری اجرا شود.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان سمنان با تأکید بر اینکه در هر عرصه‌ای قشر کودک و نوجوان در اولویت برنامه‌ها قرار گیرد، گفت: توجه و باور به این قشر معصوم با به‌کارگیری تمام امکانات، یک امر ضروری و انکارناپذیر است و تا این باور نباشد هیچ اتفاق مثبتی روی نمی‌دهد و آنچه مهم است عملیاتی و راهبردی کردن برنامه‌های پیشنهادی و پیش‌بینی شده است.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.