ارائه سه هزار و ۵۰۰ خدمت از سوی بسیج جامعه پزشکی در مناطق محروم

مسئول بسیج جامعه پزشکی چهارمحال و بختیاری، از ارائه بیش از سه هزار و ۵۰۰ خدمت در مناطق محروم استان همزمان با هفته مقاومت خبر داد.

به نقل از روابط عمومی سپاه حضرت قمربنی‌هاشم (ع)؛ کاظم کبیری گفت: به مناسبت گرامیداشت سالروز آزادسازی خرمشهر و هفته ایثار، مقاومت و پیروزی، کانون‌های بسیج جامعه پزشکی استان با اعزام ۱۴ تیم‌روز در حوزه‌های بهداشتی- درمانی و آموزشی، عمومی، تخصصی و دندانپزشکی، بیش از ۳ هزار و ۵۶۸ نفرخدمت به نیازمندان در شهرستان‌های لردگان، فارسان، خانمیرزا، کیار، کوهرنگ و شهرکرد ارائه کردند.

مسئول سازمان بسیج جامعه پزشکی چهارمحال و بختیاری افزود: خدمات ارائه شده در این اعزام‌ها شامل ویزیت ۱۱۴ نفر توسط متخصص اطفال، معاینه و ویزیت ۲۴۰ نفر توسط پزشک عمومی، ارائه داروی رایگان توسط کلیه تیم‌ها به ۶۳ نفر، معاینه، ویزیت و ارائه خدمات دندانپزشکی به ۲۵ نفر و ارائه مشاوره روانشناسی توسط کارشناسان سلامت روان به ۱۴۳ نفر است.


بیشتر بخوانید


وی ادامه داد: ارائه خدمات مامایی به ۵ نفر، ارائه آموزش‌های بهداشتی توسط کارشناسان مراقب سلامت به ۹۴۵ نفر، ارائه آموزش‌های مشاوره‌ای تغذیه به ۱۷۰ نفر، ارائه آموزش‌های فرهنگی (جوانی جمعیت) به ۱۳۲ نفر، توزیع ۹۸ عدد پمفلت‌های آموزشی، غربالگری قند خون ۶۱۸ نفر، غربالگری فشار خون ۹۰۵ نفر، توزیع ۱۰۰ بسته بهداشتی (شامل ماسک و ...)، تزریقات و پانسمان برای سه نفر و ارجاع هفت مورد به مراکز خدمات جامع سلامت بخشی از این خدمات است.

کبیری خاطرنشان کرد: تعداد تیم‌های بهداشتی- درمانی و آموزشی عمومی ۱۱ تیم، تعداد تیم‌های تخصصی ۲ تیم، تعداد تیم‌های دندانپزشکی یک تیم و جمع کل تیم‌های اعزامی ۱۴ تیم‌روز بود که مجموعاً سه هزار و ۵۶۸ نفرخدمت به صورت رایگان ارائه کردند.

وی، از تداوم اعزام تیم‌های بسیج جامعه پزشکی به مناطق محروم استان چهارمحال و بختیاری در ایام دیگر از جمله گرامیداشت سالروز ارتحال حضرت امام خمینی (ره) و ۱۵ خرداد خبر داد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.