افزایش تسهیلات راه اندازی پنل خورشیدی در خراسان جنوبی

قائم مقام کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان جنوبی گفت: تسهیلات راه اندازی پنل‌های خورشیدی در استان از ۱۰۰ به ۱۳۰ میلیون تومان افزایش یافت.

عبدالهی قائم مقام کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان جنوبی گفت: با توجه به خطر پایین، حمایت دولت در نصب و راه‌اندازی و خرید تضمینی برق تولیدی درصدد هستیم شرایط را برای استفاده افراد بیشتری از پنل های خورشیدی فراهم کنیم.

او با بیان اینکه تسهیلات این طرح امسال از ۱۰۰ میلیون به ۱۳۰ میلیون تومان افزایش یافته است، افزود: در این طرح پس از نصب پنل و ورود انرژی برق تولیدی به مدار، به طور میانگین ۲۲ میلیون تومان در سال برای هر خانوار درآمد ایجاد می‌شود که در سال‌های بعدی با اختصاص ضریب تعدیل و پس از اتمام دوره بازپرداخت وام، درآمد افزایش خواهد داشت.  

به گفته عبدالهی این طرح در زمینه سیاست‌های اقتصاد مقاومتی، با هدف ایجاد اشتغال پایدار، خودکفایی، توانمندسازی مددجویان و افزایش درآمد‌های خانوار‌های زیرپوشش این نهاد اجرایی شده است.

قائم مقام کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان جنوبی گفت: تاکنون ۳۰۰ پنل خورشیدی پنج کیلوواتی برای خانواده‌های مددجوی روستایی زیرپوشش این نهاد در این استان راه اندازی و بهره‌برداری شده است.

او تصریح کرد: هر پنل خورشیدی قادر به تولید ۱۰ هزار کیلووات برق در یک سال است.

عبدالهی افزود: اجرای این طرح ها به لحاظ فیزیکی فعالیت سختی برای مددجو ندارد و فقط افراد باید در حفظ و نگهداری آن دقت کافی را داشته باشند و به تمامی افراد متقاضی مشمول طرح، آموزش‌های لازم داده می‌شود.

قائم مقام کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان جنوبی گفت: ایجاد اشتغال به این روش علاوه بر درآمدزایی برای افراد زیرپوشش، به افزایش پایداری شبکه برق استان نیز کمک می‌کند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.