مدیر تیم های ملی دوچرخه سواری:

تجهیزات ما برای سال ۲۰۱۶ است/ فدراسیون جهانی ماهیت برخی از افراد را شناخت

محمود وفایی گفت: تجهیزات و تشکیلات حرف اول را در دوچرخه سواری می‌زند که ما در این زمینه عقب هستیم.

محمود وفایی مدیر تیم‌های ملی دوچرخه سواری درباره شرایط دوچرخه‌سواران برای حضور در قهرمانی آسیا اظهار کرد: خداراشکر در این مدت ورزشکاران تمرینات خوبی دنبال کرده‌اند و از آمادگی بالایی برخوردارند. در مسابقات ترکیه از برخی رکابزنان عملکرد خوبی دیدیم و قرار است  بخشی از نفرات ما به مسابقات قهرمانی آسیا در بخش جاده به تایلند بروند و زمان آن از چهاردهم تا بیست و چهارم خرداد ماه خواهد بود. همچنین ما بین آن نیز ورزشکاران ما در بخش پیست به مالزی خواهند رفت تا هشت روز در آنجا با حریفان آسیایی خود به رقابت بپردازند.

او درباره  اینکه شرایط را برای کسب نتیجه در این ۲ رقابت چطور می‌بیند، گفت: بالاخره سال بازی‌های آسیایی و همچنین کسب سهمیه المپیک است. مطمئنا کار سخت خواهد بود، زیرا در رشته ما تجهیزات و تشکیلات کار حرف اول را می‌زند. خیلی از نظر تجهیزات عقب هستیم و همچنان به روز نشده‌ایم، چون تجهیزات سخت‌افزاری ما برای سال ۲۰۱۶ است. امیدوارم با شرایطی که داریم و اردو‌هایی که برگزار کردیم دوچرخه سواران  تلاش مضاعفی برای رسیدن به نتیجه و عملکرد خوب داشته باشند. البته پیک اصلی ما برای بازی‌های آسیایی است، اما نیم نگاهی هم به قهرمانی آسیا داریم، زیرا با حضور در آنجا و درخشش رکابزنان می‌توانیم مسئولان را متقاعد کنیم که دوچرخه‌سواری رشته‌ای است که می‌توانند برای هانگژو روی آن حساب کنند.

باید حمایت‌ها از طرف وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک پر رنگ باشد 

مدیر تیم‌های ملی دوچرخه‌سواری  تصریح کرد: در زمانی که رئیس فدراسیون در ایتالیا حضور داشت با چند شرکت کننده ایتالیایی برای تولید دوچرخه صحبت کردیم البته حامی مالی این سفر را تدارک دیده بود و ما هم برنامه کاملی از قهرمانی آسیا تا بازی‌های آسیایی و حتی سهمیه المپیک در اختیار او قرار داریم. باید حمایت‌ها پر رنگ باشد. وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک پشت ما باشند تا بتوانیم حامیان مالی بیشتری بیاوریم. توانستیم از یک شرکت چینی در پارت نخست هشتاد دست لباس برای حضور رکابزنان در قهرمانی آسیا فراهم کنیم.

برخی دوستان به ظاهر غمخوار نشان می‌دهند، اما در عمل دشمن فدراسیون هستند

وفایی عنوان کرد: برخی دوستانی که همیشه ایمیل می‌زنند تنها به این دلیل است دستشان از فدراسیون کوتاه شده. آن‌ها دوست ما نیستند، فقط به ظاهر خودشان را غمخوار نشان می‌دهند، اما در عمل به نفع کشور قدم بر نمی‌دارند. آن‌ها به فکر تحریم و ایستادن قطار دوچرخه‌سواری از حرکت هستند. خوشبختانه فدراسیون جهانی به ماهیت این افراد پی برده و کنفدراسیون دوچرخه‌سواری آسیا هم انتخابات ما را تایید کرد. کنفدراسیون آسیا نامه‌ای به اتحادیه جهانی زده و روند انتخابات فدراسیون ایران را تایید کرده است. مطمئنا تا روز‌های آینده خبر‌های خوبی از طرف فدراسیون جهانی به ما خواهد رسید.

فدراسیون جهانی دوچرخه‌سواری همه جوره پشت ما است

او افزود: فدراسیون جهانی دوچرخه‌سواری همه جوره پشت ما است و قطعا فدراسیون جهانی هم به صورت بخش نقدی و هم به شکل تجهیزاتی کمک حال ما خواهد بود، اما بیشتر این حمایت‌ها با در اختیارداشتن البسه و کمک‌ها به صورت تجهیزاتی پیش‌بینی شده است.

مدیر تیم‌های ملی دوچرخه‌سواری درباره ساختمان نیمه کاره این فدراسیون گفت: با توجه به اینکه درگیر اعزام‌های خودمان به مسابقات بین‌المللی هستیم هنوز به آن فکر نکرده‌ایم. فعلأ در شرایط قبلی هستیم و اتفاق جدیدی رخ نداده، در فرصت خوب به آن رسیدگی خواهیم کرد. کار‌های ساخت و ساز در جریان است به طوری که قرارداد با پیمانکار بسته شده و کار‌های اداری هم در حال رسیدگی است تا بعد از آن قدم‌های خوبی برای تجهیز و عملیات ساختمانی آن برداریم.

تا پس از بازی‌های آسیایی مربی خارجی نخواهیم آورد

وفایی درباره اینکه تکلیف مربی خارجی برای حضور در تیم ملی به کجا انجامید، اظهار کرد: تا پس از بازی‌های آسیایی فرصتی نداریم که بخواهیم مربی خارجی برای تیم ملی استخدام کنیم. البته با برخی از مربیان کشور‌هایی نظیر جمهوری چک، آلمان و بلژیک صحبت‌هایی انجام داده‌ایم و قرار شده در بخش جاده و نیمه استقامت قدم‌های خوبی با آوردن این مربیان برداریم. در صدد هستیم تا پس از هانگژو یک مربی توانمند و دانش فنی بالا به خدمت تیم بیاوریم که از او هم در بخش آقایان و هم بانوان استفاده کنیم.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.