عسکری:

شرط حضور دبیران در مدارس خاص، خدمت رسانی به دانش آموزان مناطق کمتربرخوردار است

مدیرکل آموزش و پرورش فارس گفت: شرط حضور دبیران در مدارس خاص این است که به همه دانش آموزان بخصوص مناطق کمتربرخوردار نیز خدمت رسانی کنند.

محمد خلیل عسکری مدیرکل آموزش و پرورش فارس در هفدهمین جلسه کمیته راهبردی کیفیت بخشی به آموزش کارگروه توسعه مدیریت آموزش و پرورش استان با اشاره به فرارسیدن ایام ۱۴ و ۱۵ خرداد اظهار کرد: یکی از ویژگی‌های مرحوم امام خمینی (ره)، موضوع خلاقیت ایشان در انقلاب است.

 او گفت: حضرت امام در شکل گیری، و پیروزی و تثبیت انقلاب از خلاقیت‌های متعددی استفاده کرد.

عسکری افزود: امام بر مردمی سازی انقلاب تاکید کرد و این از خلاقیت هاو ویژگی‌های منحصر به فرد امام بود که با خلاقیت ان را پیش برد.

مدیرکل آموزش و پرورش فارس تلفیق اسلامیت و جمهوریت با هم را نیز از خلاقیت‌های امام عنوان کرد و ادامه داد: اتفاقات اخیر در کشور در مهرماه می‌توانست هر نظامی را دچار مشکل اساسی و بنیانی کند، اما خلاقیت‌های امام در شکل گیری نظام منجر شد بر همه این فتنه‌ها پیروز شویم.

مدیرکل آموزش و پرورش فارس تصریح کرد: لازمه تربیت دانش آموزان خلاق، ارائه برنامه‌های خلاق در آموزش و پرورش است.

عسکری اضافه کرد: اجرای برنامه‌های ۵۰ و ۱۸ روزه آمادگی برای کنکور و ارتقای نمره نهایی از جمله برنامه‌های خلاق است که در استان فارس در حال اجراست.

مدیرکل آموزش و پرورش فارس بر پیوست رسانه‌ای داشتن برنامه‌های خلاقانه تاکید کرد و گفت: در این فصل دانش آموزان در مدرسه نیستند و در منزل هستند و نیاز است که دانش آموزان از این برنامه‌ها مطلع شوند.

عسکری همچنین درخصوص انتخاب دبیران در مدارس خاص استان بیان کرد: این مساله به انتخاب مدیران این مدارس بستگی دارد و به همین دلیل باید مدیران جدید این مدارس هرچه سریع‌تر بر اساس شاخصه‌های انتخاب و انتصابی که طراحی و تدوین شده معرفی شوند و مدیرانی هم که تثبیت می‌شوند به آن‌ها اعلام شود.

مدیرکل آموزش و پرورش فارس افزود: مساله انحصار شکنی برخی دبیران و رعایت عدالت آموزشی باید مدنظر قرار گیرد و دبیران با کیفیت به همه دانش آموزان بخصوص مناطق کمتربرخوردار خدمت رسانی کنند.

عسکری ادامه داد: اگر فردی در مسائل اخیر که در ابتدای سال تحصیلی برای کشور پیش آمد محرک و تاثیرگذار بوده، نمی‌تواند از خدمات حضور در مدارس خاص بهره‌مند شود.

فرشید قاسمی معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش فارس نیز در این جلسه گفت: هدف در برنامه ۵۰ روزه آمادگی کنکور سراسری ویژه دانش آموزان فارس بالابردن میانگین نمره کلی استان در امتحانات نهایی است.

او اضافه کرد: از اهداف برنامه ۱۸روزه کنکور سراسری هم توجه به کسب رتبه‌های مطلوب دانش آموزان در کنکور است.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار