عسکری:

شرط حضور دبیران در مدارس خاص، خدمت رسانی به دانش آموزان مناطق کمتربرخوردار است

مدیرکل آموزش و پرورش فارس گفت: شرط حضور دبیران در مدارس خاص این است که به همه دانش آموزان بخصوص مناطق کمتربرخوردار نیز خدمت رسانی کنند.

محمد خلیل عسکری مدیرکل آموزش و پرورش فارس در هفدهمین جلسه کمیته راهبردی کیفیت بخشی به آموزش کارگروه توسعه مدیریت آموزش و پرورش استان با اشاره به فرارسیدن ایام ۱۴ و ۱۵ خرداد اظهار کرد: یکی از ویژگی‌های مرحوم امام خمینی (ره)، موضوع خلاقیت ایشان در انقلاب است.

 او گفت: حضرت امام در شکل گیری، و پیروزی و تثبیت انقلاب از خلاقیت‌های متعددی استفاده کرد.

عسکری افزود: امام بر مردمی سازی انقلاب تاکید کرد و این از خلاقیت هاو ویژگی‌های منحصر به فرد امام بود که با خلاقیت ان را پیش برد.

مدیرکل آموزش و پرورش فارس تلفیق اسلامیت و جمهوریت با هم را نیز از خلاقیت‌های امام عنوان کرد و ادامه داد: اتفاقات اخیر در کشور در مهرماه می‌توانست هر نظامی را دچار مشکل اساسی و بنیانی کند، اما خلاقیت‌های امام در شکل گیری نظام منجر شد بر همه این فتنه‌ها پیروز شویم.

مدیرکل آموزش و پرورش فارس تصریح کرد: لازمه تربیت دانش آموزان خلاق، ارائه برنامه‌های خلاق در آموزش و پرورش است.

عسکری اضافه کرد: اجرای برنامه‌های ۵۰ و ۱۸ روزه آمادگی برای کنکور و ارتقای نمره نهایی از جمله برنامه‌های خلاق است که در استان فارس در حال اجراست.

مدیرکل آموزش و پرورش فارس بر پیوست رسانه‌ای داشتن برنامه‌های خلاقانه تاکید کرد و گفت: در این فصل دانش آموزان در مدرسه نیستند و در منزل هستند و نیاز است که دانش آموزان از این برنامه‌ها مطلع شوند.

عسکری همچنین درخصوص انتخاب دبیران در مدارس خاص استان بیان کرد: این مساله به انتخاب مدیران این مدارس بستگی دارد و به همین دلیل باید مدیران جدید این مدارس هرچه سریع‌تر بر اساس شاخصه‌های انتخاب و انتصابی که طراحی و تدوین شده معرفی شوند و مدیرانی هم که تثبیت می‌شوند به آن‌ها اعلام شود.

مدیرکل آموزش و پرورش فارس افزود: مساله انحصار شکنی برخی دبیران و رعایت عدالت آموزشی باید مدنظر قرار گیرد و دبیران با کیفیت به همه دانش آموزان بخصوص مناطق کمتربرخوردار خدمت رسانی کنند.

عسکری ادامه داد: اگر فردی در مسائل اخیر که در ابتدای سال تحصیلی برای کشور پیش آمد محرک و تاثیرگذار بوده، نمی‌تواند از خدمات حضور در مدارس خاص بهره‌مند شود.

فرشید قاسمی معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش فارس نیز در این جلسه گفت: هدف در برنامه ۵۰ روزه آمادگی کنکور سراسری ویژه دانش آموزان فارس بالابردن میانگین نمره کلی استان در امتحانات نهایی است.

او اضافه کرد: از اهداف برنامه ۱۸روزه کنکور سراسری هم توجه به کسب رتبه‌های مطلوب دانش آموزان در کنکور است.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.