تولیت حرم امام خمینی(ره):

«جمهوری اسلامی» بزرگترین میراث امام خمینی(ره) است

حجت الاسلام سید حسن خمینی گفت: «جمهوری اسلامی» بزرگترین میراث امام است نه یک کلمه بیش و نه یک کلمه کم و امروز هر کسی که با امام دشمنی دارد تیغ خود را به این نظام الهی معطوف می‌کند.

حجت الاسلام سید حسن خمینی تولیت حرم امام خمینی(ره) در مراسم بزرگداشت بنیانگذار انقلاب اسلامی در حرم امام گفت: سال گذشت رهبر فرزانه انقلاب تعبیری داشتند که از زمره جوامع الکلم است. کلمه قصاری که رمز و راز زندگی امام ما تلقی شود و نقشه راهی برای آینده نظام و مردم باشد. ایشان فرمودند امام جان و روح جمهوری اسلامی است.

وی ادامه داد: این  تعبیر، تعبیر بسیار لطیفی است و شاید بتوان گفت یکی از زیباترین تعبیر‌هایی است که از نظام برآمده از الله اکبر‌ها و مجاهدت‌های امام و زحمات طاقت فرسای مردم در دویست سال اخیر و تلاش بی وفقه شیعه و تشیع سرخ و نظام برآمده از مجاهدت‌های مستضعفین جهان است.

حجت الاسلام خمینی بیان کرد: جمهوری اسلامی بزرگترین میراث امام است نه یک کلمه بیش نه یک کلمه کم. هر جایی که با امام دشمنی و هجمه دارد تیغ خود را به این نظام الهی معطوف می‌کند. جمهوری اسلامی یک کالبد مقدسی است که در قانون اساسی ما شکل گرفته متشکل از دو قید بسیار مهم است که یکی قید جمهوریت است.

وی گفت: جمهوری اسلامی یک نظامی است که برآمده از خواسته‌های مردم است و حفظ جمهوریت را باید نصب العین خود قرار دهیم.

حجت الاسلام خمینی تاکید کرد: رکن دوم این نظام اسلام است و امام یک فقیه هم بود. فقه ما بن‌مایه این نظام است. امام معتقد به نقش زمان و مکان در اجتهاد بود نه یک فقه خشک و درجازننده. فقه پویا که توان حل مشکلات جامعه را دارد مورد تاکید امام بود.

وی اضافه کرد: امام مبارزات خود را جز از مسیر بیداری دل‌ها طی نکردند. امام به بیداری دل‌ها توجه داشتند نه کودتا، نه ترور و نه حرکت‌های خشن و تلاش برای استفاده از دست بیگانه و استفاده از نیرو‌های غیرمردمی لذا عجیب نیست این مرد انقلابی پدید آورد که بی تردید مردمی‌ترین انقلاب جهان است.

تولیت حرم امام خمینی(ره) گفت: امام پایه گذار جمهوری اسلامی است که یک نظام از خواست‌های مردم است.

وی ادامه داد: یکی دیگر از اصول اساسی جمهوری اسلامی، عزتی است که در قالب استقلال سیاسی کشور وجود دارد. در طول تاریخ ۲۰۰ سال اخیر هیچ دوره‌ای مانند دوره جمهوری اسلامی دارای استقلال سیاسی نبودیم. تلخی عزل و نصب حاکمان ما به دست بیگانگان بوده است و آخرین حاکم جائر سلطنت با تصمیم سلاطین و سفرای غیرایرانی ایران را ترک کرد.

یادگار امام با بیان اینکه جمهوری اسلامی نظامی است که باید حتماً مردم در آن احساس رفاه کنند، تاکید کرد: همت همه در این باید باشد که رفاه را پدید آورند. نقاط ضعفی هست، اما نقاط امیدی هم هست و مهمترین آن توان و قدرت مردم است.

تولیت حرم امام خمینی(ره) در پایان سخنانش گفت: امروز در جمهوری اسلامی با نظامی به وسعت خون‌های پاک شهدا آینده‌ای در پیش رو داریم که باید تلاش کنیم با درس از گذشته‌ها، آینده‌ای شیرین بسازیم.

 

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۵
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۴:۵۰ ۱۴ خرداد ۱۴۰۲
و چه بد میراثی است
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۴:۱۱ ۱۴ خرداد ۱۴۰۲
مهمترین خطر برای جمهوری اسلامی تحریف جمهوری اسلامی است که توسط افرادی، با ظاهر اسلامی انجام می شود. متاسفانه افرادی به بهانه دفاع از جمهوری اسلامی، تعاریف و تعابیری را به نام نفلاب و جمهوری اسلامی مطرح می کنند که با روح انقلاب و جمهوری اسلامی مغایرت دارد و باعث استحاله و دگرگونی انقلاب می شود.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۴:۰۶ ۱۴ خرداد ۱۴۰۲
پس مواظب حرفات و کارات باش
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۳:۳۲ ۱۴ خرداد ۱۴۰۲
جمهوری اسلامی ایران میراث امام خمینی {ر ه}است و ما ایرانیان باید این میراث را حفظ کنیم
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۱:۵۹ ۱۴ خرداد ۱۴۰۲
ان شاء الله این کشور به دست نااهل ها و نامحرم ها نیفتد
آخرین اخبار