تصویب اعتبار ۲۰ هزار میلیارد تومانی برای سفر دوم رئیس جمهور به آذربایجان شرقی

استاندار آذربایجان شرقی گفت: برای دور دوم سفر رئیس جمهور به استان حدود ۱۰ هزار میلیارد تومان اعتبار به اضافه ۱۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات بانکی مصوب شد.

آقای عابدین خرم در نشست هم‌اندیشی و همفکری نمایندگان استان آذربایجان شرقی در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مسئولان دستگاه‌های اجرایی گفت: سال قبل ۲۲ هزار میلیارد تومان توسط دولت برای استان تعهد شده بود که علاوه بر آن ۱۴ هزار میلیارد تومان نیز به صورت تسهیلات مورد تصویب قرار گرفت.

وی ادامه داد: در حال حاضر هیچ طرح نیمه‌تمام غیرفعالی در استان وجود ندارد و با مصوباتی که در دور دوم سفر استانی خواهیم گرفت اجرای پروژه‌ها با شتاب بیشتری ادامه خواهد یافت تا در زمان‌بندی تعیین‌شده شاهد بهره‌برداری از تمام طرح‌ها باشیم.

استاندار آذربایجان شرقی گفت: در آستانه سفر اول استانی در سال گذشته ۲ هزار طرح ناتمام در استان وجود داشت که ۱۸۸ طرح با توجه به اهمیت و اولویت آن‌ها تصویب شد.

آقای خرم افزود: در سال گذشته ۳۰ طرح عمده از مصوبات سفر اول در حوزه‌های مختلف به صورت قطعی به اتمام رسید و دنبال آن بودیم که نهضت اتمام پروژه‌های نیمه تمام اتفاق بیفتد.

وی ادامه داد: با پیگیری‌هایی که انجام گرفت مقرر شد سفر دور دوم رئیس جمهور به استان زودتر انجام شود و آذربایجان شرقی جزو استان‌های پیشقدم باشد تا اگر در مصوبات و منابع قبلی مشکلی وجود دارد در حل آن‌ها تسریع شود.

استاندار آذربایجان شرقی اظهار کرد: در این دوره ۲ کار ابتکاری در استان انجام شد یکی اینکه صاحبان صنایع و فعالان اقتصادی و بخش خصوصی که می‌توانستند در استان نقش برجسته و مهم ایفا کنند به نهاد ریاست جمهوری دعوت شدند و نشست مشترکی با حضور مدیران عامل بانک ها، مدیران برخی دستگاه‌ها همچون شستا، بنیاد مستضعفان و ستاد اجرایی فرمان امام برگزار شد و دوم اینکه تمام امکانات و اختیاراتی که می‌توانست در استان تاثیرگذار باشد مورد بحث و بررسی قرار گرفت و تفاهم‌نامه‌های خوبی امضا شد که ارزش مجموع آن‌ها به بیش از ۲ هزار میلیارد تومان می‌رسد.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی هم در این نشست با گرامی‌داشت یاد و خاطره حضرت امام خمینی (ره) گفت: نظام اسلامی با عنایت و نصرت الهی و آموزه‌های امام راحل و هدایت‌های رهبر معظم انقلاب محکم و استوار در مسیر آرمان‌های خود پیش می‌رود.

حجت‌الاسلام والمسلمین آل‌هاشم با اشاره به نقش مهم مجلس در حل مسائل و مشکلات کشور و تحقق اهداف دولت افزود: مجلس همواره باید در نزد مردم سالم و سربلند بوده و فراجناحی و ملی فکر و عمل کند.

وی ابراز امیدواری کرد با سفر استانی رئیس جمهور و اعضای هیات دولت به استان و مصوبات خوبی که در این سفر برای توسعه و پیشرفت استان انجام خواهد شد و همچنین پیگیری نمایندگان مجلس شورای اسلامی شاهد روز‌های بهتری برای مردم استان باشیم.

آقای اسماعیلی رئیس مجمع نمایندگان آذربایجان شرقی نیز گزارش‌های ارائه‌شده از روند اجرای مصوبات سفر استانی رئیس جمهور را نویدبخش و امیدوارکننده خواند و گفت: این دستاورد‌ها توفیق جمعی است و نقش بخش‌های مختلف به ویژه نمایندگان نباید نادیده گرفته شود.

وی با تاکید بر لزوم همگامی و همراهی نمایندگان برای تسریع در اجرای طرح‌های توسعه استان ابراز امیدواری کرد در دور دوم سفر استانی رئیس جمهور به استان نیز مصوبات خوبی برای اتمام طرح‌های مهم استان در نظر گرفته شود.

رئیس جمهور و هیئت دولت پنجشنبه و جمعه ۱۸ و ۱۹ خردادماه امسال مهمان مردم آذربایجان شرقی خواهند بود.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.