افتتاح ۱۶ کیلومتر جاده روستایی در عنبرآباد

در سالروز رحلت بنیانگذار انقلاب اسلامی، پل طاقیِ "کلجک" با پنج دهانه و ۱۶ کیلومتر روکش جاده مردهک به تنگه شاه در دهستان نرگسان افتتاح شد.

تنگ شاه روستایی است که رئیس جمهور در دورافتاده‌ترین نقطه شهرستان عنبرآباد به آن سر زد و قول ایجاد راه را در این منطقه داد که امروز با افتتاح بخشی از این راه این کار آغاز شد و به یقین موجب خارج شدن آن از تنگنا خواهد شد.

استاندار کرمان امروز یکشنبه در سالروز رحلت بنیانگذار انقلاب اسلامی با حضور در مناطق دور افتاده استان کرمان، پل طاقیِ "کلجک" با پنج دهانه و ۱۶ کیلومتر روکش جاده مردهک به تنگه شاه در دهستان نرگسان با صرف ۵۲ میلیارد تومان اعتبار افتتاح کرد.

تکمیل جاده‌ای که رئیس جمهور قول آن را داده بود و امروز بخش‌هایی از آن افتتاح شد، می‌تواند روستا‌های این منطقه را از بن بست موجود نجات دهد و موجب رونق بیشتر بخش کشاورزی منطقه شود.

مدیرکل راهداری جنوب کرمان در حاشیه افتتاح این طرح گفت: قطعه دوم جاده مردهک به تنگ شاه با ۲۵ میلیارد تومان به طول ۱۰ کیلومتر اجرا می‌شود و تکمیل باقی مسیر که ۱۷ کیلومتر است نیاز به ۱۵۰ میلیارد تومان اعتبار دارد.

مجتبی محمودی به افتتاح پل کلجک نیز اشاره و تصریح کرد: ساخت این پل از سال ۹۱ رها شده بود که در دولت فعلی کار‌های اصلی آن انجام شد و امروز قابل استفاده است.

او تصریح کرد: یک هزار و ۵۰۰ خانوار از این راه بهره می‌برند و محور جدید تنگه شاه به عنبرآباد با کاهش ۸۰ کیلومتری به ۱۲۰ کیلومتر می‌رسد.

محمودی با اشاره به اهمیت دیگر ساخت این جاده بیان کرد: با تکمیل راه مردهک به تنگ شاه، مسیر بندر جاسک به محمدآباد و ریگان به جنوب کشور و شرق کشور وصل می‌شود.

منبع: ایرنا

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار