استولتنبرگ: ۷۰۰ نیروی اضافی را در کوزوو مستقر می‌کنیم

دبیرکل ناتو با محکوم کردن حملات علیه نیرو‌های ناتو در شمال کوزوو، اعلام کرد ۷۰۰ نیروی اضافی در کوزوو مستقر خواهند شد.

«ینس استولتنبرگ» دبیرکل پیمان آتلانتیک شکالی (ناتو) گفت: «ترکیه کمک‌های مهمی به ناتو می‌کند و ما از آن‌ها برای ارسال نیرو‌های کمکی به شمال کوزوو تشکر می‌کنیم. ما به شدت حملات بی‌دلیل علیه نیرو‌های ناتو در شمال کوزوو را محکوم می‌کنیم.»

به گزارش شبکه خبری الجزیره، استولتنبرگ گفت: «۷۰۰ نیروی اضافی را در کوزوو مستقر می‌کنیم و ترکیه تلاش‌ها را برای تأمین امنیت این نیرو‌ها رهبری می‌کند.» و افزود: «طرفین در کوزوو باید برای کاهش تنش و جلوگیری از هرگونه رفتار غیرمسئولانه گام بردارند.»

استولتنبرگ ادامه داد: «با رئیس‌جمهور اردوغان درباره مسائل از جمله دستور کار نشست آتی ناتو گفت‌وگو کردم. ترکیه نگرانی‌های امنیتی مشروعی درمورد پیوستن سوئد به ناتو دارد.»

دبیرکل ناتو با بیان این‌که «برخی با هدف تضعیف ائتلاف تلاش می‌کنند از پیوستن سوئد به ناتو جلوگیری کنند»، افزود: «من مشتاق هستم که سوئد در اسرع وقت به ناتو بپیوندد. سوئد به ناتو نزدیکتر شده و توافقنامه خود با ترکیه را اجرا و قانون اساسی خود را اصلاح کرده است.»

استولتنبرگ همچنین گفت: «فنلاند، سوئد و ترکیه از نزدیک در مبارزه با تروریسم با یکدیگر همکاری می‌کنند.»

وزارت دفاع ترکیه پیش از این روز شنبه (دیروز) اعلام کرد آنکارا قصد دارد روز یکشنبه و دوشنبه (امروز و فردا) در پاسخ به درخواست ناتو، کماندو‌های خود را به کوزوو اعزام کند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار