رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس:

کرمان به قطب تعزیه کشور تبدیل می شود

پورابراهیمی گفت: استقبالِ گروه‌های تعزیه‌خوانیِ دیگر استان‌ها برای حضور در سوگواره ده زیار،نشان از تبدیل شدن استان کرمان به قطب تعزیه کشور است.

محمدرضا پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس و نماینده مردم شهرستان‌های کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی با حضور در محل برگزاری دهمین سوگواره تعزیه ده‌زیار از روند برگزاری این سوگواره بازدید و از دست‌اندکاران برگزاری این رویداد ملی مذهبی قدردانی کرد.

او در حاشیه این بازدید با بیان اینکه رویش‌های جدیدی در موضوعات فرهنگی در حوزه تعزیه استان کرمان آغاز شده است، اظهار داشت: خوشبختانه به همت مردم روستای ده زیار، هر ساله این ابراز ارادت به ساحت مقدس اباعبدالله (ع) افزایش پیدا می‌کند.

پورابراهیمی با اشاره به اینکه ده زیار یکی از مراکز مهم تعزیه کشور تبدیل شده است، گفت: مایه خوشحالی است که همه ساله شاهد پیشرفت این هنر آیینی چه در حوزه کمی و چه کیفی هستیم.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه امشب توفیقی شد که بازدیدی از روند برگزاری دهمین سوگواره ملی تعزیه ده‌زیار داشته باشم، تصریح کرد: خوشبختانه با تلاش‌های انجام شده کار‌های پارسال کامل‌تر و دقیق‌تر شده و فضای مناسبی نسبت به سال‌های گذشته محیا شده است.

کرمان به قطب تعزیه کشور تبدیل می شود

او با اشاره به اینکه به بهانه برگزاری سوگواره ملی تعزیه در این روستا، جوانان زیادی در منطقه درگیر تعزیه و برگزاری سوگواره شدند، ابراز داشت: خوشبختانه استقبال خوبی هم برای حضور گروه‌ها و هم استقبال مردمی در سوگواره را شاهد هستیم.

پورابراهیمی با بیان اینکه استقبال گروه‌های تعزیه‌خوانی از دیگر استان‌ها برای حضور در سوگواره ده زیار نشان از تبدیل شدن استان کرمان به قطب تعزیه کشور است، گفت: این ظرفیت با یک نگاه دینی و معنوی به صورت ویژه در روستای ده‌زیار شکل گرفته و مورد استقبال مردمی هم واقع شده است.

او با اشاره به اینکه سال‌های قبل هم در سوگواره ملی تعزیه ده‌زیار شرکت کردم و از نزدیک اجرای گروه‌های تعزیه‌خوان را شاهد بودم، افزود: امیدوار هستیم امسال هم مانند سال‌های گذشته، شاهد استقبال انبوه جمعیت در زمان برگزاری این رویداد ملی در این روستا باشیم.

کرمان به قطب تعزیه کشور تبدیل می شود

نماینده مردم شهرستان‌های کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مردم به آیین سنتی تعزیه‌خوانی و ابراز ارادت به اهل بیت علیهم‌السلام علاقه داشته و احترام ویژه‌ای برای آن قائل هستند، تصریح کرد: امیدوارم خادمان هیئت تعزیه خوانی حضرت ابوالفضل (ع) روستای ده‌زیار همانطور که تاکنون با نیروی معنوی و اعتقادی خودشان سوگواره ملی تعزیه را برگزار کردند و کار را به پیش بردند، باز هم بتوانند با کمک همه مسئولان این رویداد را هر ساله باشکوه‌تر از سال قبل برگزار کنند.

او خدمتگزاری در خانه اهل بیت (علیهم السلام) را توفیق بزرگی دانست که نصیب هر فردی نمی‌شود و گفت: مردم روستای ده زیار قدر این فرصت را خوب دانستند و حتما مورد توجه خاص حضرت اباعبدالله الحسین (ع) قرار می گیرند.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در پایان با حضور در لباس پوشخانه تعزیه و گفت و گو با اعضای گروه تعزیه استان اصفهان از حضور آن‌ها در استان کرمان و شرکت در سوگواره ملی تعزیه ده زیار قدردانی کرد.

 

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار