پاکدل: میزبانی سپاهان ما را رو سفید کرد

رئیس فدراسیون هندبال گفت: اصفهان در حوزه هندبال یکی از مجهزترین، با سابقه‌ترین و مستعدترین شهر‌های کشور به شمار می‌رود.

رئیس فدراسیون هندبال گفت: در اصفهان زیرساخت‌های لازم و نیروی انسانی فراهم است و این شهر در حوزه هندبال یکی از مجهزترین، با سابقه‌ترین و مستعدترین شهر‌های کشور به شمار می‌رود و میزبانی اصفهان ما را رو سفید کرد و تاکنون رضایت کامل مسئولان فدراسیون هندبال آسیا را کسب کردیم، همه میهمانان نیز از میزبانی اعلام رضایت کردند.

 علیرضا پاکدل در گفت‌وگویی درباره سطح کیفی مسابقات هندبال جام باشگاه‌های آسیا، افزود:  تیم‌هایی که در این دوره از رقابت‌ها حضور دارند، به خصوص تیم‌های عربی جمعی از ستاره‌های جهان هندبال را در تیم خود جمع کرده‌اند و مسابقات سطح بالایی دارد و این موارد باعث شده تا از نظر کیفی نسبت به گذشته شاهد بازی‌های نزدیک و جذابی باشیم.

او با بیان این که پس از ۱۹ سال میزبانی این مسابقات به ایران رسید، گفت:مسئولین فدراسیون هندبال آسیا از میزبانی ما رضایت دارند و امیدوارم این روند تا پایان مسابقات ادامه یابد و شیرینی این میزبانی زمانی برای ما بیشتر است که نمایندگان کشورمان هم در مراحل بعدی و مسابقات پایانی ببینیم.

رئیس فدراسیون هندبال درباره عملکرد نمایندگان ایران در این رقابت‌ها تصریح کرد: تیم الکویت از تیم‌های هم گروه شهید شاملی کازرون ستاره‌های هندبال جهان را در اختیار دارد و در دیدار این دو تیم، شهید شاملی بازی را خوب شروع نکرد و اختلافی که در دقایق ابتدایی رقم خورد، باعث شد تا نتوانند نتیجه را جبران کنند.

اوافزود: اگر جدال سپاهان و الریان در روز دیگری برگزار می‌شد، به دلیل این که بازیکنان خارجی سپاهان به تازگی به این تیم اضافه شده بودند می‌توانست نتیجه دیگری رقم بخورد و یا حداقل شکست با این اختلاف گل را شاهد نبودیم و حتی توان پیروزی برابر الریان را هم داشتند.

پاکدل  افزود: این بازی‌ها یک کلاس آموزشی بزرگ برای کشور ما است، امیدواریم میزبان رویداد‌های بزرگ‌تری باشیم، این اتفاق در اختیار ما نیست، اما چنانچه زمانی میزبانی مسابقات جهانی به کشور ما برسد، قطعا در اصفهان بستر این میزبانی آماده است.

رئیس فدراسیون هندبال با بیان این که تا اینجا جو خوبی در سالن حاکم بوده است، متذکر شد:، اما از میزان استقبال رضایت نداریم و از هواداران سپاهان انتظار داریم حداقل در مسابقات این تیم حضور پیدا کرده و سالن را پر کنند.

او خطاب به هواداران سپاهان گفت: سپاهان نماینده شهر اصفهان و کشور ایران است و اگر هواداران این تیم انتظار صعود دارند باید حضور چشمگیری در سالن داشته باشند و با حمایت خود زمینه این اتفاق را فراهم کنند.

پاکدل در ارتباط با عدم حضور تیم‌های شرق آسیا مانند کره‌جنوبی و ژاپن در این دوره از رقابت‌های باشگاه‌های آسیا بیان کرد: در لیگ‌های شرق آسیا برخلاف غرب آسیا سرمایه‌گذاری خوبی انجام نمی‌شود. آن‌ها لیگ‌های پویایی ندارند در سنوات گذشته نیز کمتر شاهد حضور تیم‌های شرقی بودیم.

او ادامه داد: در بخش بانوان نیز تیم‌های شرق آسیا حضور پویایی ندارند، اما کشور‌های عربی سرمایه‌گذاری زیادی در لیگ‌های خود کرده‌اند به طور مثال، کشور کویت بعد از چند سال تعلیق، اکنون در حال تلاش برای رسیدن به سطح اول آسیا است.

منبع: تسنیم

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.