استاندار گیلان خبر داد؛

تکمیل آزادراه رشت - قزوین تا پایان امسال

استاندار گیلان گفت: پروژه مهم آزادراه رشت - قزوین را با نگاه حمایتی ملی تا پایان امسال تکمیل می‌کنیم.

اسدالله عباسی، استاندار گیلان امروز (دوشنبه ۱۵ خرداد ماه) در جلسه شورای اداری شهرستان رودبار که با حضور رئیس مجلس شورای اسلامی، رئیس و اعضای مجمع نمایندگان استان برگزار شد، بر اهمیت آزادراه رشت - قزوین در توسعه گیلان و کاهش بار ترافیکی منطقه تأکید کرد.

او در گزارشی به رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: در تلاشیم تا ۸ کیلومتر باقیمانده آزادراه رشت - قزوین را تا پایان سال تکمیل کنیم.

استاندار با اشاره به رفع برخی از مشکلات گیلان در عرصه‌های زیرساختی افزود: در طی یکسال و نیم گذشته اقدامات خوبی برای رفع مشکلات استان انجام شده است، ولی برای رفع برخی دیگر معضلات و تکمیل پروژه‌های مهم استان نیاز به حمایت ملی داریم.

او تصریح کرد: رودبار با توجه به ویژگی‌های خود پیشانی استان گیلان بوده و از لحاظ وسعت برترین شهرستان گیلان و همچنین در حوزه کشاورزی، گردشگری و صنایع دستی دارای ویژگی‌های مهمی است.

استاندار گیلان همچنین با تأکید بر رفع بسیاری از مشکلات کارخانجات صنعتی استان در چند وقت اخیر گقت: تاکنون بیش از ۱۷۸ واحد تولیدی و صنعتی گیلان احیا شده است که بخش اعظمی از آنان در شهرستان رودبار قرار دارند.

عباسی با اشاره به اهمیت توربین‌های بادی و انرژی خورشیدی در تأمین انرژی استان گیلان افزود: در حوزه انرژی مثل برق و گاز نگذاشتیم مردم دچار مشکل شوند که مهمترین دلیل آن استفاده از توربین‌های بادی در لوشان و تلاش برای بهره‌مندی از انرژی خورشیدی در شهرستان رودبار است.

او احیای کارخانه معدن سنگرود را نماد مدیریت جهادی دولت در کشور دانست و تصریح کرد: در این کارخانه ۲ الی ۳ هزار نفر مشغول به فعالیت بودند که در چندسال گذشته به دلیل برخی سوء مدیریت‌ها نابود شد، ولی با پیگیری مدیران استانی و تلاش‌های وزیر وقت صمت، این کارخانه احیا شده و مراحل تأمین تجهیزات در حال انجام است.

استاندار بر لزوم توجه به ارزش افزوده و جلوگیری از خام‌فروشی محصولات کشاورزی در گیلان تأکید کرد و گفت: ۱۰ محصول کشاورزی ارزش افزوده در استان وجود دارد به طوری که در حوزه زیتون به جای خام فروشی اقدام به تولید ارزش افزوده از جمله روغن کشی کرده و اکنون ۵۰ کارخانه روغن کشی زیتون در این شهرستان مشغول به فعالیت هستند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.