جابه‌جایی بیش از ۲۳۰ هزار نفر در سالروز ارتحال حضرت امام (ره) با مترو

مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو تهران و حومه گفت: در سالروز ارتحال حضرت امام خمینی (ره) رهبر کبیر انقلاب اسلامی، ۲۳۰هزار و ۶۹۶ نفر به‌صورت رایگان با مترو تهران و حومه جابه‌جا شدند.

مسعود درستی افزود: از اولین ساعات بهره برداری مترو در  روز یکشنبه ۱۴ خرداد ماه ۱۴۰۲ تا پایان مراسم، در تمامی ایستگاه‌های خطوط یک، دو، سه، چهار، پنج، شش و هفت  ۲۳۰هزار و ۶۹۶ مسافر به صورت رایگان از مترو استفاده کردند.

وی با اشاره به اینکه از  شامگاه روز شنبه ۱۳ خردادماه سرویس‌دهی شبانه حرم تا حرم از ایستگاه شهر ری تا ایستگاه حرم مطهر امام خمینی (ره) با فاصله هر ۳۰ دقیقه یک قطار از ساعت ۲۲ تا ۵ صبح اجرا شد گفت: در این مدت ۴ هزار و ۱۰۶ نفر از مترو استفاده کردند.
 وی تصریح کرد: به‌منظور رفاه حال شهروندان و زائران، فاصله حرکت قطار‌های خط یک از ابتدای صبح تا پایان مراسم، از ۷ دقیقه به ۵ دقیقه و فاصله حرکت قطار‌ها در خطوط دو و چهار از ۷ به ۶ دقیقه، کاهش یافت.
درستی بابیان اینکه بیشترین آمار مسافری مربوط به خط یک بود گفت:۹۱هزار و ۳۰۴ مسافر به‌صورت رایگان در این خط جابه‌جا شده اند.
وی گفت: پس از پایان مراسم نیز به منظور تسریع تردد شهروندان علاوه بر کاهش سرفاصله حرکت قطارها، ۵ قطار فوق‌العاده اعزام شد تا تمام مسافران بتوانند به‌راحتی با مترو از حرم مطهر امام خمینی (ره) به مقاصد خود انتقال یابند.

برچسب ها: مترو ، شهرداری تهران
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار