مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایلام:

شرایط اجرای طرح کالابرگ در ایلام فراهم شد

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایلام گفت: شرایط اجرای طرح کالابرگ الکترونیک در شهر‌ها و روستا‌های ایلام فراهم شد.

نورالدین الیاسی، مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایلام گفت: دولت اجرای طرح کالابرگ الکترونیک را مناطق مختلف کشور آغاز کرده و بر همین اساس این طرح نیز در استان ایلام شروع شده است.

وی بیان کرد: شرایط اجرای طرح کالابرگ الکترونیک در شهر‌ها و روستا‌های ایلام فراهم شده به نحوی که فروشگاه‌های مورد نظر به دستگاه بارکدخوان و متصل به سامانه هستند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایلام اضافه کرد: این طرح برای ۱۱ کالای اساسی در فروشگاه‌های طرف قرارداد در دسترس است، از مهمترین مزیت‌های کالابرگ الکترونیکی این است که مردم یک ماه زودتر از یارانه نقدی می‌توانند به روش اعتباری این اقلام را خریداری کنند.

الیاسی بیان کرد: همچنین طبق مصوبه دولت در صورت استفاده از این طرح، ۲۰ درصد به یارانه مددجویان کمیته امداد امام خمینی و بهزیستی اضافه می‌شود.

وی با اشاره به اینکه این طرح به‌صورت اختیاری است و هیچ اجباری در کار نیست عنوان کرد: مردم به هر میزان از اعتبار یارانه خود از کالا‌های یاد شده خریداری کنند، بقیه اعتبار آن‌ها در قالب یارانه نقدی به حساب سرپرست خانوار واریز می‌شود.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایلام عنوان کرد: همه خانوار‌های مشمول طرح کالابرگ الکترونیک می‌توانند با نصب برنامه شبکه ملی اعتبار «شما» و یا شماره گیری #۱۴۶۳*۵۰۰* از باقی مانده اعتبار خود مطلع شوند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
عبدالحسین
۱۰:۰۱ ۲۹ مهر ۱۴۰۲
خوب