کلاهبرداری پیک موتوری با شگردی عجیب!

مرد جوانی که در پوشش پیک موتوری از حدود یک سال قبل و با شگردی عجیب از مالک یک شرکت خصوصی کلاهبرداری می‌کرد با اقدامات اطلاعاتی ماموران دستگیر شد.

چند روز قبل مالک یک شرکت خصوصی در حسابرسی‌های سالانه متوجه کسری موجودی چند صد میلیونی در حساب‌های بانکی خود شد و از پلیس برای واکاوی این ماجرا کمک خواست. در همین حال با صدور دستوری ویژه از سوی سرگرد علی عسگری (رئیس کلانتری احمدآباد) گروهی تخصصی از افسران دایره تجسس، مامور رسیدگی به پرونده مذکور شدند.

در این میان تعدادی از افراد مظنون و کسانی که در امور مالی شرکت دخیل بودند به طور محسوس و نامحسوس بازجویی شدند تا این که همه سرنخ‌ها به جوانی رسید که از ۲ سال قبل امور مربوط به ارسال مرسولات و کالا‌های شرکت را انجام می‌داد؛ بنابراین پیک موتوری مذکور زیر چتر اطلاعاتی افسران دایره تجسس قرار گرفت و مشخص شد که وی پس از تحویل کالا، هزینه دریافتی از مشتری شرکت را به حساب مالک واریز نکرده است، این درحالی بود که او رسیدی با نام شرکت مذکور در دست داشت.

این ماجرای پیچیده موجب شد تا نیرو‌های انتظامی وی را با دستور قضایی بازداشت کنند و تحت بازجویی قرار دهند. گزارش روزنامه خراسان حاکی است، اگرچه متهم یاد شده خود را بی گناه جلوه می‌داد و معتقد بود که از ۲ سال قبل صادقانه برای شرکت مذکور کار کرده است و اکنون تهمت‌های ناروا را باید تحمل کند، اما کنکاش‌های دقیق پلیس در این پرونده او را در حالی رسوا کرد که افسران تحقیق، شواهد انکارناپذیری را روی میز گذاشتند.

این جوان موتورسوار که با مشاهده دلایل مستند چاره‌ای جز بیان حقیقت نداشت، به ناچار لب به اعتراف گشود و راز این کلاهبرداری معماگونه و عجیب را فاش کرد.

او در ادامه بازجویی‌ها گفت: از حدود ۲ سال قبل به عنوان پیک موتوری برای شرکت یاد شده کار می‌کردم. اعتماد مدیران مالی و صاحب شرکت به من به حدی رسید که کارت خوانی را در اختیارم گذاشتند و من با آن کارت خوان مبالغ فروش یا ارسال مرسولات را از مشتری دریافت می‌کردم، ولی از حدود یک سال قبل وسوسه شدم که مبالغی از این پول‌ها را به حساب خودم واریز کنم سپس با طرح نقشه‌ای برای فریب مدیران مالی به یکی از شرکت‌های تحویل کارت خوان رفتم و یک دستگاه کارت خوان دیگر را با سر برگ همان شرکتی دریافت کردم که در آن مشغول فعالیت بودم.

بعد از این ماجرا هر از گاهی هزینه‌های مرسولات را با کارت خوان خودم دریافت می‌کردم، ولی رسید آن را با سربرگ شرکت مذکور به خریدار می‌دادم و در واقع وجه را به حساب بانکی خودم واریز می‌کردم. از سوی دیگر هم، چون سربرگ‌های تراکنش به نام شرکت بود کسی به من مشکوک نمی‌شد و این گونه در طول یک سال گذشته چند صد میلیون تومان به حساب بانکی خودم واریز کردم و....

بررسی‌های بیشتر افسران دایره تجسس کلانتری احمدآباد مشهد برای ریشه یابی این کلاهبرداری عجیب همچنان ادامه دارد. 

منبع: خراسان

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۸
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۳:۱۳ ۱۷ خرداد ۱۴۰۲
عجب... چتر اطلاعاتی افسران دایره تجسس قرار گرفت..کافی بود کارتخوان را چک کنند !!!!
Iran (Islamic Republic of)
علیرضا
۱۲:۲۴ ۱۷ خرداد ۱۴۰۲
مقصر اصلی مدیر مالی شرکت بوده چون هر ماه باید مغایرت صورت حسابهای بانکی را تهیه و کنترل می کرده که نکرده است.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۳:۳۵ ۱۶ خرداد ۱۴۰۲
مسئولی که دزدی کلان میکنه ولش کردید اخباری گذاشتی که فقط انگار همین یک نفر تو این کشور دزدبوده.
Iran (Islamic Republic of)
هوشنگ
۲۰:۲۴ ۱۶ خرداد ۱۴۰۲
جالبه که جدیدا از واژه هایی استفاده میکنیم که امروزه در عرف جامعه مردم بهشون میگن «زرنگی»، الان به هرکی بگی فلانی کلاهبرداری کرده میگن عجب زرنگی بوده.
و چون بازی با واژه ها و کلمات به اوج خودش میرسه کم کم حس و حال افراد هم نسبت به مفهوم اون کلمات تغییر میکنه.
شما نسبت به کلمه کلاهبردار یک حسی داری، نسبت به کلمه «حروم خور» یک حس
قطعا کلمه «حروم خور» واژه سرسختتری نسبت به کلاهبرداره و حس تنفر افراد رو بیشتر برانگیخته میکنه نسبت به کسی که داره اون رو انجام میده
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۹:۳۴ ۱۶ خرداد ۱۴۰۲
دیگه این روزا به هیچ دو پایی نمیشه اعتمادکرد
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۸:۴۰ ۱۶ خرداد ۱۴۰۲
دزدی آخر و عاقبت نداره
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۱:۳۸ ۱۶ خرداد ۱۴۰۲
کلاهبرداریییی با پیک موتورریییی شکر خدا که دستگیر شده
Iran (Islamic Republic of)
هاشمی
۱۱:۱۳ ۱۶ خرداد ۱۴۰۲
بار کج به منزل نمی رسد هیچ چیزی مثل پاکی و صداقت و کسب روزی حلال نیست، دنیا دار مکافات هست و دیر یا زود عکس و العمل کارهایمان به خودمان باز می گردد