کتابخانه سیار شهری در ۴ منطقه همدان مستقر می شوند

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان همدان از استقرار کتابخانه سیار شهری در چهار نقطه از شهر همدان در ایام تابستان خبر داد.

معصومه ابراهیمی هژیر گفت: با هدف گسترش فرهنگ کتابخوانی، کتابخانه سیار شهری توسط کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان همدان در چهار نقطه از شهر همدان که دارای کتابخانه کانون پرورش فکری نیستند در طول تابستان فعالیت می‌کند.

او با بیان اینکه این کتابخانه سیار از امروز، ۱۶ خردادماه تا ۱۵ شهریورماه به ارائه فعالیت‌های فرهنگی هنری از قبیل امانت کتاب، سفال‌گری، بازی و سرگرمی، اوریگامی، قصه‌گویی و نقاشی می‌پردازد، افزود: تاکنون هیچ کتابخانه تخصصی کودک و نوجوانی در این مناطق فعالیت نداشته است.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان همدان گفت: ۳۲ سال است که کتابخانه‌های سیار روستایی کانون پرورش فکری استان همدان فعالیت می‌کنند. کانون پرورش فکری دارای ۹ کتابخانه سیار در شهر‌های همدان، ملایر، تویسرکان، نهاوند، بهار، فامنین، رزن و کبودرآهنگ است که هر یک ۲۰ روستای محروم و کم‌برخوردار را پوشش می‌دهد.

ابراهیمی گفت: خدمات فرهنگی و هنری مربیان سیار به این ۱۸۰ روستا کاملا رایگان است و در مناسبت‌های ملی مذهبی برنامه‌های متنوع با همکاری دهیاری، بسیج و مدیر مدرسه برای دانش‌آموزان اجرا می‌کنند. 

او گفت: با توجه به درخواست مردم، نیازسنجی و مدیریت اقتضایی آغاز فعالیت در مناطق توسعه‌یافته و مرفه شهر که هر روز ثروتمندتر می‌شوند و به دلیل استفاده از تکنولوژی، اوقات فراغتشان بیشتر می‌شود، قرار است کتابخانه سیار همدان، شنبه‌‏ها در شهرک بهشتی پارک خانواده، یکشنبه‌ها در پارک اعتمادیه، دوشنبه‌ها در استادان پارک سپیده و سه‌شنبه‌ها در سعیدیه پارک سعیدیه از ساعت ۸:۳۰ تا ۱۲:۳۰ مستقر و به امانت کتاب و انجام فعالیت‌های فرهنگی بپردازد.
انتهای پیام

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.