سرمربی تیم ملی کبدی:

قطعی برق باعث تعطیلی تمرینات شد/ رسیدگی‌ها در حد مدال طلا از ما نیست

غلامرضا مازندرانی گفت: تمرینات تیم ملی کبدی را به خاطر قطعی برق ۲ روز زودتر تعطیل کردیم.

غلامرضا مازندرانی سرمربی تیم ملی کبدی  درباره شرایط فعلی تیم ملی کبدی اظهار کرد: تا الان ۹ اردوی آمادگی پشت سر گذاشتیم و شرایط عمومی ورزشکاران خوب است. اصلی‌ترین نیاز و دغدغه ما نبود بازی تدارکاتی است حالا به هر دلیلی فدراسیون در اجرای آن موفق نشده مانند شرایط سخت مالی و یکسری موارد دیگر که در آن دخیل هستند. البته سطح انگیزشی ورزشکاران خوب است و تنها نیاز ما در این زمان بازی تدارکاتی بود.

او افزود: به نظرم اگر پس از قهرمانی آسیا نیز برای ما بازی تدارکاتی مهیا شود می‌تواند کمک حال ما باشد. اکثر نفرات ما به جز ۲ ورزشکار با تجربه‌ای که داریم  تیم را همراهی می‌کنند بقیه کبدی‌کاران دارای سن ۱۹ تا ۲۳ هستند و همین منجر شده میانگین سنی ما زیر ۲۴ سال باشد. پس از مشورت با فدراسیون تصمیم بر این شد تا مسابقات قهرمانی آسیا را به چشم یک رویداد تدارکاتی نگاه کنیم.

هدف ما جوانگرایی در تیم ملی است

سرمربی تیم ملی کبدی ادامه داد: ورزشکارانی  که در ترکیب جای دارند فوق‌العاده مستعد و با انگیزه هستند هر چند میدان خاصی تجربه نکرده‌اند تا در آن‌محک جدی بخورند و عیارشان مشخص شود. برای همین بیشتر هدف ما در بحث جوانگرایی این است تا از این طریق هم روی آن‌ها زوم کنیم و هم تیم را برای هانگژو محک بزنیم، زیرا مدال طلا در هانگژو اهمیت بیشتری نسبت به قهرمانی آسیا دارد.

به دلیل قطعی برق سالن تمرینات را ۲ روز زودتر تعطیل کردیم

مازندرانی  گفت: ۲ روز به پایان مرحله نهم اردو ما باقی مانده بود، اما، چون برق سالنی که در آن تمرین می‌کنیم با قطعی مواجه شد و تمرینات ما هم در نوبت صبح و عصر بود و باید ورزشکاران  در حین تمرینات از دوش حمام استفاده می‌کردند صلاح را بر این دانستیم تا تمرینات خودمان را فعلا تعطیل کنیم. متاسفانه این مشکل در زمستان سال گذشته هم گریبانگیر ما شده بود به شکلی که با قطعی گاز رو به رو بودیم و به اجبار برای وسایل گرمایشی مجبور شدیم از بخاری برقی استفاده کنیم. با وجود این معضل طبق برنامه دوباره از هفته آینده اردوی پایانی و متصل به اعزام خودمان را برای حضور در قهرمانی آسیا استارت خواهیم زد.

او در پاسخ به این‌سوال که لیست نهایی تیم ملی چه زمانی مشخص می‌شود، اظهار کرد: ما لیست نفرات اعزامی خودمان را به فدراسیون داده‌ایم، اما ممکن است تا زمان اعزام مشکلاتی به وجود بیاید به مانند بروز مصدومیت یا عدم صدور روادید و برای همین فعلا دست نگه داشته‌ایم.

 فدراسیون کبدی به جای پیشرفت با عقب گرد مواجه شده است

سرمربی تیم ملی کبدی درباره اینکه آیا شرایط از نظر حمایتی مساعد است یا خیر، تصریح کرد: تنها رشته‌های تیمی ما که در المپیک آسیایی و در بخش آقایان و بانوان موفق به کسب مدال طلا شده‌اند کبدی است و با وجود این افتخارات تغییر و نگاه چندانی از طرف مسئولان کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش به رشته ما صورت نگرفته است. جنبه دیگر قضیه این است که از نظر بودجه‌ای بودجه فدراسیون رشد چندانی نداشته است به طوری که به جای پیشرفت با وضعیت عقب گرد مواجه هستیم.

رسیدگی‌ها در حد مدال طلا از ما نیست

مازندرانی ادامه داد: متاسفانه معضل دیگر ما در این است که از سال ۱۳۹۸ تاکنون به مسابقه مهم بین‌المللی و رسمی نرفته‌ایم در صورتی که رقبای ما در این چهار سال بیش از ۱۰۰ مسابقه برگزار کرده اند. شاید کلا رقابت ما در لیگ بوده باشد که نمی‌تواند کفاف بدهد. با مشکلات زیادی دست به گریبان هستیم و جالب این است از ما انتظار کسب مدال طلا در هانگژو دارند، اما در واقع رسیدگی‌ها در حد مدال طلا از ما نیست و می‌طلبد در ۳ ماه تا شروع هانگژو شرایط بهتر شود.

 نتوانستم با رئیس و دبیر این کمیته دیدار داشته باشم

او در پایان خاطر نشان کرد: متاسفانه تاکنون جلسه‌ای از طرف ستاد عالی بازی‌ها برای رشته کبدی تدارک دیده نشده تا برویم و مشکلات را به گوش مسئولان برسانیم. برای همین هم خودم تصمیم گرفتم هفته گذشته به کمیته ملی المپیک بروم تا با رئیس و دبیر این کمیته دیدار داشته باشم و شخصا مشکلاتی که داریم را به گوش مسئولان برسانم، با اینکه نزدیک به ۲ ساعت هم در آنجا حضور داشتم، اما، چون وقت قبلی نداشتم برای همین فرصت نشد تا آن‌ها را ملاقات کنم. اینکه ۹ مرحله اردو باشد و ورزشکاران به مسابقه‌ای نروند به طور قطع و یقین از لحاظ انگیزشی روی آن‌ها تاثیر منفی می‌گذارد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.