وزیر امور خارجه روسیه:

آمریکا از گروه‌های تروریستی در افغانستان پشتیبانی می‌کند

وزیر امور خارجه روسیه با بیان اینکه آمریکا از گروه‌های تروریستی در افغانستان پشتیبانی می‌کند گفت آمریکا که اجازه نمی‌دهد افغانستان آرام شود.

به نقل از وزارت امور خارجه روسیه، سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه هنگام بازدید از یک پایگاه نظامی روسیه در تاجیکستان گفت آمریکا از گروه‌های تروریستی مانند داعش و القاعده در افغانستان پشتیبانی قوی می‌کند.

وزیر امور خارجه روسیه همچنان به سخنان اخیر سفیر آمریکا در تاجیکستان درباره عدم حمایت این کشور از گروهای نظامی مخالف طالبان در افغانستان واکنش نشان داده و از همه طرف‌های درگیر در افغانستان خواسته تا وارد گفت‌وگو شوند.

وی افزود: «به‌خوبی مشخص است که آمریکا فعالانه از شبه‌نظامیان داعش در افغانستان، القاعده و سایر گروه‌های تروریستی وابسته به آن حمایت می‌کند. هدف این است که اجازه نمی‌دهد افغانستان آرام شود.»

تا کنون مقام‌های آمریکایی در مورد این اظهارات وزیر خارجه روسیه، واکنشی نشان نداده‌اند؛ این دیپلمات روسیه افزود که واشنگتن در تلاش‌ برای جابه‌جایی تجهیزات نظامی خود در کشورهای همسایه افغانستان است.

پس از بازگشت دوباره طالبان به کشور، نگرانی کشورهای همسایه نسبت به حضور گروه‌های تروریستی در خاک کشور افزایش یافته است.

تاجیکستان که نگرانی خود را در این خصوص مطرح کرده بود چندین پایگاه نظامی در همکاری با روسیه در امتداد مرز خود با افغانستان ایجاد کرده است.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار