در گفت و گو با باشگاه خبرنگاران جوان؛

کاهش هیجانات در معاملات بورسی با دوطرفه شدن بازار

مدیر عامل بورس تهران گفت: دو طرفه شدن بازار سرمایه از هیجانات به شدت جلوگیری کرده و روندهای صعودی و نزولی را منطقی می کند.

آقای گودرزی در پاسخ به سوال باشگاه خبرنگاران جوان در خصوص قرارداد آتی سهام گفت: دو طرفه شدن بازار یعنی روند های بازار چه صعودی و نزولی نیست که باعث می شود سرمایه‌گذار سود یا ضرر کند با این ابزار در هر روندی مثبت و منفی می‌تواند بر اساس تحلیل خودش بازدهی مد نظر را بدست آورد.

او در ادامه مطرح کرد: به عنوان مثال فرض کنید اگر قرار داد آتی تک سهم نداشته باشیم زمانی سرمایه گذار سود می کند که یک دارایی را خریدادی و قیمت آن افزایش داشته باشد ولی زمانی که قرار داد آتی سهام وجود دارد هنگامی که سرمایه گذار احساس می کند قیمت ها در حال کاهش است اقدام به فروش آتی می کند حالا فرض کنید سهم را روی یک قیمت فروخته قیمت ها هم کاهش پیدا کرده است فاصله بین قیمت جدیدی که در بازار با اُفت ایجاد شده با قیمتی که فروخته شده سود فرد می شود. 

این مقام مسئول می گوید: دو طرفه شدن بازار از هیجانات به شدت جلوگیری کرده و روند های صعودی و نزولی را منطقی می کند به طور کل این ابزار عرضه و تقاضا را بر اساس تحلیل بازیگران بازار متعادل می کند.

گودرزی در پاسخ به این سوال که آیا قرار داد آتی تک سهم افزایش پیدا می کند؟ گفت: به تدریج تعداد این قرار داد آتی سهام افزایش پیدا می کند نماد هایی که معامله گران بزرگ دارند کم کم به لیست اضافه می شوند امیدواریم که تا پایان امسال حداقل ۳۰ شرکت بورس تهران آتی تک سهام برای آنها فعال شود.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار