رای الیوم:

شوک روانی بزرگ عملیات مرزی مقاومت در نهاد‌های صهیونیستی

روزنامه رای الیوم در گزارشی نوشت که عملیات مقاومت در مرز مصر و فلسطین اشغالی شوک روانی بزرگ و فراگیری در نهاد‌های صهیونیستی داشته است.

روزنامه رای الیوم نوشت: تأثیرات روحی و روانی ناشی از عملیات قهرمانانه شهید محمد صلاح در مرز مصر و فلسطین اشغالی، بر نهاد‌های نظامی و سیاسی اسرائیل، چندین برابر بیشتر از تاثیر بجای مانده از تلفات انسانی و هلاکت ۳ نظامی اسرائیلی است.  این عملیات شوکی واقعی در رژیم اشغالگر اسرائیل، و در میان ژنرال هایش که لباشهایشان منقش به مدال‌های رنگارنگ و شانه هایشان با ستاره‌ها (درجه‌های نظامی) پر شده است ایجاد کرد.

چندین نکته وجود دارد که باید قبل از اینکه نتایجی که می‌تواند از این عملیات شجاعانه منتج شود، مرور کرد و در معانی آن‌ها تأمل کرد:

نکته اول: این شهید فرزند برومند مصر است که ۲۲ سال بیشتر سن نداشت، وی این عملیات را به خوبی برنامه ریزی کرد، به این معنا که این عملیات در یک لحظه اتفاق نیفتاد، زیرا چندین قیچی، پنج خشاب تفنگ، چاقو‌های نظامی و یک نسخه از قرآن نزد وی پیدا شد و هفت کیلومتر از اردوگاه خود را پیاده طی کرد تا اینکه به نوار مرزی با فلسطین اشغالی رسید و با قیچی و چاقو سیم خاردار را برید و در آن شکاف ایجاد کرد.

نکته دوم: همه کشته‌ها و مجروحان (۳ کشته و ۲ مجروح) نظامیان اسرائیلی با لباس نظامی بودند و این سرباز مصری هم لباس نظامی بر تن داشت و مانند سربازان رژیم اشغالگر در کرانه باختری و غزه که غیرنظامیان را به شهادت می‌رسانند، شهرک نشینان صهیونیست را نکشته است. حتما خوب می‌دانید که آخرین مورد از قربانیانی که به دست نظامیان صهیونیست به شهادت رسیده بود یک نوزاد شیرخواره بود.

نکته سوم: عبور وی از حصار امنیتی و سیم خاردار مجهز به دوربین‌های نظارتی دقیقی است که قیمت نصب آن بیش از یک میلیارد دلار است، آن هم از طریق سوراخی و راهرویی که برای عبور ایجاد کرده بود که این مسئله نشان می‌دهد او یعنی شهید محمد صلاح، دارای هوش فوق العاده، اراده‌ای قوی و نداشتن ترس از به شهادت رسیدن است. 

نکته چهارم: این عملیات و شکاف امنیتی و نظامی بزرگ ناشی از آن، ثابت می‌کند که ارتش رژیم اسرائیل نه تنها در وضعیت سستی به سر می‌برد، بلکه با نسلی متفاوت از مقاومت که از نظر علمی و عملیاتی پیشرفته هستند مواجه است و هر چند ژنرال‌های یهودی سعی کنند این خلأ‌ها را برطرف کنند، باز هم این نسل از مبارزان جدید عرب و مسلمان که هوش ذاتی دارند و به زودی از هوش مصنوعی نیز برخوردار می‌شوند، پیروز خواهد شد.

نکته پنجم: شهید محمد صلاح به یک میراث بزرگ رزمی تکیه کرده است و از تجربیات افتخار آمیز آن در مقاومت استفاده کرده است؛ نخستین آن حمله شهید سلیمان خاطر به سربازان و شهرک نشینان اسرائیلی در سینا در سال ۱۹۸۵ بود که منجر به کشته شدن هفت نفر از آن‌ها شد. دومین مورد نیز عملیات شهید ایمن محمد حسین بود که با لباس فرم ارتش مصر در نوامبر ۱۹۹۰ از مرز عبور کرد و با شلیک به خودرو‌های صهیونیستی، ۵ اسرائیلی را کشت و ۲۷ نفر از آن‌ها زخمی کرد.

نکته ششم: با وجود پهپاد‌ها و دوربین‌ها و گشتی‌های پیاده نظام و خودرو‌های زرهی، ژنرال‌های اسرائیلی تا پنج ساعت بعد از این عملیات قهرمانانه، از آن اطلاعی نداشتند، آیا این همان ارتش شکست ناپذیر است؟!

آنچه پس از این مقدمه می‌خواهیم به آن برسیم این است که تاکید کنیم که تأثیرات روحی و روانی ناشی از عملیات شهید محمد صلاح در جریان نبرد «ارتش تک نفره»، بر نهاد‌های نظامی و سیاسی اسرائیل، چندین برابر بیشتر از تاثیر تلفات انسانی (۳ سرباز) به اسرائیل است؛ زیرا نهاد‌های نظامی و سیاسی در طول کمتر از سه ماه، حداقل دو سیلی بسیار قوی دریافت کرده اند، سیلی اول در شمال، زمانی که یک رزمنده در ماه مارس از مرز‌های لبنان وارد اراضی اشغالی شد و بمبی را در میدان مجدو در الجلیل منفجر کرد که بر اثر آن چند نفر زخمی شدند؛ و سیلی دوم به دست شهید محمد صلاح در جنوب انجام شد و خدا می‌داند چه زمانی حمله‌ای از سمت شرق یعنی جبهه سوم یا از آن سوی دریا، یعنی جبهه چهارم صورت می‌گیرد؛ زیرا مقدمات این حملات در حال انجام است.

حصار‌ها شامل سیم‌هایی که به برق وصل شده است، یا سیم خاردار‌ها یا دیوار‌های بتنی دیگر نمی‌توانند از رژیم اشغالگر و شهرک نشینان آن محافظت کنند، زیرا مردان مقاومت می‌توانند به آن‌ها نفوذ کنند و عملیات‌های خود را چه با ایجاد شکاف، چه با شلیک موشک در هوا و چه با ایجاد تونل‌های زیرزمینی انجام دهند.

به طور خلاصه، با توصیف دقیق سید حسن نصر الله دبیر کل حزب الله لبنان که در آن گفته اسرائیل از تار عنکبوت نیز سست‌تر است این مقاله را به پایان می‌بریم. تنها چیزی که لازم است، حضور مردانی با اراده و ایمان همچون شهید محمد صلاح است؛ و البته صد‌ها هزار نفر مانند او در کشور برادر مصر - که دولت و مردمش به این شهید افتخار می‌کنند - و همچنین همه کشور‌های عربی و اسلامی دیگر وجود دارد و تنها کاری که باید انجام دهیم این است که صبر و تحمل داشته باشیم.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار