معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری ایلام:

یارانه خانواده‌های تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی ۲۰ درصد افزایش می‌یابد

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری ایلام گفت: یارانه اعتباری خانواده‌های تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی مشروط به خرید، ۲۰ درصد افزایش می‌یابد.

شهریار عباسی، ممعاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری ایلام امروز در نشست هماهنگی اجرای طرح ملی کالابرگ الکترونیکی گفت: دولت سیزدهم در راستای تحقق اهداف و برنامه‌ها، فعالیت‌های متعددی انجام داده که یکی از این برنامه‌ها، طرح ملی کالابرگ الکترونیک است.

وی اظهار کرد: طرح ملی کالابرگ الکترونیک، یک طرح ملی و مصوب مجلس است و دولت بر اجرای این طرح مصمم است، لذا تمامی دستگاه‌های اجرایی موظف و مکلفند در راستای اجرای این طرح همکاری لازم را داشته باشند.

عباسی، یکی از مهمترین اهداف اجرای این طرح را حمایت دولت از اقشار کم‌درآمد عنوان کرد و گفت: یارانه اعتباری خانواده‌های تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی به میزان ۲۰ درصد افزایش می‌یابد که این افزایش اعتبار، مشروط به خرید است.

 معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری ایلام ادامه داد: ستاد استانی اجرای طرح مذکور تشکیل شده و در سطح شهرستان‌ها نیز همه فرمانداران ملزم به تشکیل این ستاد هستند. فاز اول این طرح برای خانواده‌های تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی اجرا می‌شود.

وی با بیان اینکه زیرساخت‌های طرح ملی کالا برگ الکترونیک در استان فراهم شده است، گفت: این طرح در روستا‌ها در قالب فروشگاه‌های سنتی نیز قابل اجرا است.

عباسی خاطرنشان: یکی از مهمترین مزیت‌های کالابرگ الکترونیکی این است که مردم یک‌ماه زودتر از یارانه نقدی می‌توانند به روش اعتباری، ۱۱ قلم کالای اساسی خود را خرید کنند.

معاون استاندار ایلام افزود: این طرح به‌صورت اختیاری است و هیچ اجباری در کار نیست و مردم به هر میزان از اعتبار یارانه خود از کالا‌های یاد شده خریداری کنند، بقیه اعتبار آن‌ها در قالب یارانه نقدی به حساب سرپرست خانوار واریز می‌شود.

لازم به ذکر است، ۱۱ قلم کالای اساسی طرح کالابرگ الکترونیک شامل شیر کم چرب بطری، پنیر، تخم مرغ، گوشت مرغ، روغن مایع، ماکارونی، برنج ایرانی، لبنیات (ماست پرچرب پگاه) قند و شکر، حبوبات و گوشت منجمد گوساله است.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.