افتتاح مدرسه تمام خیری «احمد محمدی» در گنبدکاووس/ بهسازی ۱۰ هزار مدرسه در کشور

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس از بهسازی ۱۰ هزار مدرسه در کشور خبر داد.

آیین بهره‌برداری از هنرستان ۱۲ کلاسه تمام خیرساز بنام زنده‌یاد احمد محمدی با حضور حمیدرضا خان‌محمدی معاون وزیر آموزش و پرورش و رییس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور و برخی مدیران استان گلستان امروز چهارشنبه ۱۷ خرداد  در گنبدکاووس افتتاح شد.

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور در این مراسم از بهسازی ۱۰ هزار مدرسه کشور در قالب طرح شهید «عجمیان» خبر داد.

حمیدرضا خان محمدی گفت: طرح شهید عجمیان یکی از طرح‌های جهادی قرارگاه جهادی عدالت تربیتی و نصیب برابر آموزشی است که با هدف بهسازی و شاداب سازی فضا‌های آموزشی در سطح کشور در ۲ فاز اجرایی عملیاتی شده است.

او با اشاره به فعالیت ۱۰ هزار نیروی جهادی در قالب طرح شهید عجمیان در سطح کشور اضافه کرد: در قالب این طرح ۱۰ هزار مدرسه تحت پوشش خدمات بهسازی و شاداب سازی قرار خواهند گرفت و بر این اساس فاز دوم این طرح از خردادماه تا پایان شهریورماه ادامه دارد.

وحید فراهی مدیر کل نوسازی مدارس گلستان هم گفت: برای این آموزشگاه ۱۲ کلاسه که عملیات اجرایی آن با زیربنای ۲ هزار و ۱۷۰ مترمربع در سه طبقه از سال ۱۳۹۹ آغاز شده بود، مبلغ ۲۷ میلیارد تومان هزینه شده است.

فراهی بابیان اینکه خانواده «مرحوم احمد محمدی» تمامی هزینه احداث این هنرستان را تامین کردند، افزود: این آموزشگاه که برای تحصیل دانش آموزان دختر در رشته‌های فنی و کاردانش احداث شده و به عنوان هنرستان تخصصی رشته خیاطی از آن استفاده خواهد شد ومابقی تجهیزات مورد نیاز آموزشی از منابع دولتی تامین شده است.

او اضافه کرد: همچنین قرار است باحضور معاون وزیر آموزش و پرورش و رییس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور عملیات اجرایی پروژه احداث آموزشگاه دانش آموزان اوتیسم شرق استان گلستان در این شهرستان آغاز شود.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.