بیانیه هیات فوتبال کرمان: سقوط مس زمینه تسویه حساب‌های سیاسی شده

هیات فوتبال استان کرمان به بهانه سقوط تیم فوتبال مس کرمان بیانیه ای را منتشر کرد.

روابط عمومی هیات فوتبال استان کرمان بعد از پایان مسابقات لیگ برتر و سقوط تیم مس کرمان به لیگ یک بیانیه‌ای به شرح زیر منتشر کرد: 
سرنوشت مس، درسی برای فوتبال حرفه‌ای استان باشد
بیش از دو هفته از سقوط تلخ تیم لیگ برتری مس کرمان می‌گذرد. از همان ابتدای این اتفاق، هیئت فوتبال به عنوان تنها تشکل صنفی و مرجع تخصصی فوتبال در استان، بر آن بود طی بیانیه‌ای دیدگاه‌ها و نظرات خود را در این خصوص بیان دارد، از سویی جو احساسی و التهابی روز‌های اولیه و ضرورت وجود فضایی آرام و منطقی برای شنیده شدن مطالب، مانع از این مهم شد و اکنون پس از فروکش کردن این فضا موضع رسمی خود را بیان می‌دارد.

۱- در همین ابتدا آنچه مهم است شرکت ملی مس به عنوان سرمایه گذار و مالک باشگاه ورزشی مس کرمان، علاوه بر رفتار پر فراز و فرود خود در حمایت از این تیم در طول فصل گذشته، در روز‌های گذشته نیز بیشترین انگشت اشاره به سوی او بوده است، لکن تاکنون هیچ گونه پاسخگویی و اظهار نظری رسمی برای اقناع فوتبال دوستان و علاقمندان به ورزش کرمان نداشته است. از سویی دیگر در ما‌ها و فصل فوتبالی گذشته بی توجهی و عدم تعهد مالک به اموال خود و عدم ارتباط صحیح با کف جامعه باعث گردید تا صدای مردم به خوبی شنیده نشود و در سیاست گذاری، تصمیم سازی و نهایتا تصمیم گیری به شایستگی عمل نشود و نتیجه آن بشود که فاصله بین هواداران به عنوان سرمایه‌های اصلی تیم و مجموعه باشگاه و تیم هر روز بیشتر و بیشتر شود.
 
۲- در این روز‌ها آنچه بیش از سقوط تیم مس قابل تامل و توجه است، تسویه حساب‌های سیاسی به بهانه این رخداد ورزشی است و هر جناح و گروهی، دیگری را به علت العلل بودن ناکامی تیم مس متهم می‌کند. بی شک بیانیه‌های سیاسی دردی را از فوتبال استان و باشگاه مس دوا نمی‌کند. باشگاه داری حرفه‌ای و حضور در ورزش قهرمانی بویژه لیگ برتر فوتبال، اصول و قواعد خاص خود را می‌طلبد. یقیننا برای این مهم مدیریت حرفه ای، برنامه ریزی بلند مدت و توجه به نظرات صاحب نظران و مراجع تخصصی از بدیهیات ضروری بوده و خواهد بود و متاسفانه باشگاه با سابقه مس کرمان در این حوزه، از قافله عقب مانده است.

۳- در حال حاضر با وجود سرمایه گذاری قابل توجه شرکت‌های صنعتی و معدنی در حوزه فوتبال استان، آنچه کاملا محسوس و آشکار است، نبود تب فوتبالی مناسب است. فضای مناسبی برای طرح گفتگو‌های کارشناسی و شنیده شدن صدای صاحب نظران در این حوزه وجود ندارد و آنچه در این میان بیشتر از اصل نمایان است، مباحث حاشیه‌ای است. این مهم می‌طلبد رسانه‌های محلی و در کنار این‌ها صدا وسیمای استانی به شایستگی به رسالت خود عمل نمایند و فضای گفتمانی مناسب را برای ارایه دیدگاه‌ها و نظرات پیشکسوتان و متخصصان متعهد این حوزه فراهم سازند.

۴- صنعت فوتبال در دنیای امروز تنها یک پدیده صرفاً ورزشی نیست و تاثیرات قابل توجه فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و اقتصادی در پی دارد و انتظار می‌رود مسئولین استان با محور قرار دادن و حمایت از مراجع تخصصی فوتبال و تشکیل جلسات تخصصی راهکار‌هایی را برای آسیب شناسی وضع موجود و جلوگیری از اتفاقات مشابه در دستور کار قرار دهد و چه بسا اتفاق امروز مس کرمان برای سایر تیم‌های مطرح فوتبال استان تکرار شود و استان کرمان را از ظرفیت بی بدیلی که اکنون بواسطه حضور این تیم‌ها در سطح ملی و فراملی برخوردار شده است، محروم سازد.

۵- علاوه بر موارد فوق، نبود رهبران قوی و تاثیر گذار که بتوانند از بوجود آمدن بحران‌ها جلوگیری کنند یا از بحران‌های بوجود آمده، به سلامت عبورکنند از دیگر مشکلات و معضلاتی است که متاسفانه سالهاست دامن گیر باشگاه مس شده است، امید است اگر چنانچه شرکت ملی مس در راستای مسوولیت اجتماعی خود و با هدف برجسته سازی برند شرکت ملی مس قصد حمایت از حوزه تاثیر گذارورزش بویژه فوتبال را دارد، در این خصوص با مشورت صاحب نظران و پیشکسوتان و مراجع متخصص تصمیم گیری شایسته‌ای اتخاذ نماید.

در پایان هیات فوتبال استان کرمان ضمن قدردانی از تمامی کسانی که دلسوزانه برای اعتلای تیم مس و فوتبال استان تلاش و کوشش داشته اند یقین دارد با استعانت از درگاه الهی و با وحدت و همدلی همه جامعه ذینفعان فوتبال استان، این تیم می‌تواند با یک نگاه کارشناسی دقیق به آسیب‌ها و مشکلات گذشته خود، راه روشن و درخشانی را برای آینده هموار سازد. هم چنین هیات فوتبال وظیفه خود می‌داند همچون گذشته، فارغ از نگاه‌های سیاسی و گروهی مشکلات و مسایل جامعه بزرگ فوتبال استان کرمان، بویژه تیم مس کرمان با همراهی صاحب نظران و پیشکسوتان و حمایت مسوولان امر تا رسیدن به اهداف ارزنده و قابل قبول پیگیری نماید.

برچسب ها: مس کرمان ، لیگ برتر
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار