تخم مرغ ۲۰ درصد ارزانتر از نرخ مصوب عرضه می شود

رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغداران میهن گفت: هم اکنون هرکیلو تخم مرغ درب واحدهای مرغداری به سبب مازاد تولید ۲۰ درصد کمتر از نرخ مصوب عرضه می شود.

آقای حمیدرضا کاشانی گفت: قیمت کنونی هرکیلو تخم مرغ درب مرغداری ۳۵ تا ۳۷ هزار تومان است که کماکان ۲۰ درصد کمتر از نرخ مصوب عرضه می شود.

به گفته او، با توجه به عرضه تخم مرغ کمتر از نرخ مصوب ۴۷ هزار و ۳۰۰ تومان درب واحدهای تولیدی از دولت تقاضا کردیم که با خرید تضمینی ۱‍۰ هزارتن تخم مرغ یا پرداخت مشوق صادراتی، تولیدکنندگان را حمایت کند تا در نیمه دوم سال مشکلی در تولید ایجاد نشود.

کاشانی ادامه داد: طبق روال همه ساله میزان مصرف تخم مرغ در داخل و صادرات در فصل گرما کاهش می یابد که این امر منجر به کاهش قیمت تخم مرغ می شود، اما به سبب تولید خطی تخم مرغ حمایت مسئولان از این صنعت امری ضروری است.

این مقام مسئول درباره آخرین وضعیت صادرات تخم مرغ گفت: بنابر آمار بعد از رفع ممنوعیت همزمان بافصل گرما ، هزارتن تخم مرغ در هفته صادر می شود که این میزان در برابر مازاد تولید رقم چندانی نیست.

به گفته او، روزانه ۳ هزار و ۷۰۰ تا ۳ هزار و ۸۰۰ تن تخم مرغ در کشور تولید می شود، درحالیکه با احتساب مصرف داخل  ۵۰۰ تا ۶۰۰ تن از این میزان مازاد بر نیاز کشور است که برای تنظیم بازار داخل باید هفته ای ۳ هزارتن تخم مرغ صادر شود.

رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغداران میهن گفت: هم اکنون تخم مرغ در میادین و مراکز عمده فروشی برای مصرف کننده با نرخ مصوب در حال عرضه است و در خرده فروشی ها به رغم کاهش قیمت درب مرغداری، مغازه داران کماکان با نرخ های قبلی عرضه می کنند که دستگاه های مسئول باید نظارت کنند.

 

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار