ادامه آتش سوزی در منطقه حفاظت شده بوزین و مرخیل

آتش سوزی در منطقه حفاظت شده بوزین و مرخیل که از دیروز آغاز شده، همچنان در حال پیشروی است و تلاش‌ها برای مهار آن همچنان ادامه دارد.

احد جلیلیان مدیر کل حفاظت محیط زیست استان کرمانشاه گفت : آتش سوزی که از ظهر سه شنبه ۱۶ خرداد در منطقه حفاظت شده بوزین و مرخیل آغاز شده است همچنان در حال پیشروی است و تلاش محیط بانان، مدیریت بحران شهرستان، نیرو‌های نظامی مستقر در منطقه و دستگاه‌های خدمات رسان برای مهار آن همچنان ادامه دارد.

احد جلیلیان که خود هم اکنون در منطقه حفاظت شده بوزین و مرخیل است با اعلام این خبر گفت: شعله‌های آتش از دیروز در منطقه حفاظت شده بوزین و مرخیل آغاز شده و امیدواریم با تلاش محیط بانان و نیرو‌های نظامی مستقر در منطقه و سایر دستگاه‌های خدمات رسانی که در منطقه حضور دارند بتوانیم آتش را مهار کنیم.

جلیلیان گفت: از همان ساعات ابتدایی وقوع حادثه تلاش از سوی محیط بانان، مأمورین منابع طبیعی، مدیریت بحران شهرستان، بخشداری، آتش نشانی، مردم جوامع محلی و سایر نیرو‌های امدادی برای اطفاء آتش آغاز شده است و همچنان ادامه دارد.

وی افزود: شیب تند، صعب العبور بودن، وزش باد، پوشش انبوه گیاهی منطقه، غلتیدن کنده‌های مشتعل بر روی شیب‌ها و ... را از عواملی بیان کرد که کار اطفاء حریق را با مشکل روبرو کرده است.

وی افزود: با توجه به بارش‌های اخیر باران و پوشش گیاهی منطقه، در این فصل از سال در مراتع و جنگل‌ها احتمال وقوع آتش سوزی بسیار فراوان است فلذا به منظور جلوگیری از چنین وقایعی از کلیه آحاد مردم خواهشمندیم نسبت به ایجاد آتش در منطقه جداً خودداری کنند .

برچسب ها: محیط زیست ، آتش سوزی
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.