نماد پتروشیمی گلستان در بورس باز شد

با هماهنگی و تعامل نمایندگان سه قوه در استان گلستان، پتروشیمی گلستان برای ورود به مرحله آغاز عملیات اجرایی، آماده شد.

رئیس کل دادگستری گلستان گفت:نماد پتروشیمی استان از امروز در بورس باز شد و سهامداران آن که عمدتا گلستانی هستند می‌تواند سهام و سهام جایزه خود را خرید و فروش کنند.

حیدر آسیابی افزود: با باز شدن نماد پتروشیمی، از امروز بخش اول این طرح که گام رفع موانع حقوقی بود به پایان رسید.

آسیابی با بیان این که رفع موانع حقوقی پتروشیمی استان کارگروهی و تجربه موفق از تعامل و همراهی سه قوه در راستای منویات رهبر معظم انقلاب مبنی برهمکاری قوا بود، افزود: از آذر ۱۴۰۰ که رئیس قوه قضاییه در سفر استانی خود دستور پیگیری برای کمک به اجرایی شدن پتروشیمی گلستان را صادر کرد و پس از آن با دستور رئیس جمهور در اسفند همان سال هم بر اجرایی شدن این پروژه تاکید شد، هماهنگی و تعامل بین دادگستری استان، استانداری و نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی برای به ثمر رساندن این طرح آغاز شد که امروز پس از ۱۶ ماه تلاش، شاهد این گام بلند برای اجرایی شدن این طرح در استان هستیم.

او افزود: دستگاه قضایی در جهت کمک به اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی به جای رسیدگی صِرف به پرونده آنرا به عنوان یک فرصت سرمایه گزاری تلقی کرد و با این دیدگاه نوک پیکان اقدامات خود را به سمت از بین بردن موانع حقوقی و قضایی بُرد که پیگیری‌های مستمر نتیجه بخش بود.

کلنگ ساخت پتروشیمی گلستان ۱۷ سال پیش با بیش از ۹۰ هزار سهامدار به زمین زده شد، اما پس از پیشرفت ۲۰ درصدی، بلاتکلیف رها شد و سهامداران آن در استان سرگردان شدند.

تکاپو برای احیای دوباره پتروشیمی گلستان ۲۵ آذر ۱۴۰۰ با دستور ویژه رئیس قوه قضاییه در سفر به استان گلستان آغاز و در سفر رئیس جمهور به گلستان نیز بر کمک به راه اندازی این طرح تاکید شد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
احمد
۱۶:۳۴ ۱۷ خرداد ۱۴۰۲
بعد از ۱۷ سال خدا رو شکر که این‌پتروشیمی داره جان میگیره و اون موقع من وامثال من ۳۰۰هزار تومان که پول قابل ملاحظه بود سرمایه گذاری کردیم.انشالله سود ش برابر با ارزش پول باشه.
آخرین اخبار