سون هیونگ مین گفت از اینکه جایزه بهترین بازیکن سال آسیا را دریافت کرده، خوشحال است.

به مانند سال های گذشته، مراسم اهدای جایزه بهترین بازیکن سال آسیا که توسط تیتان اسپورت سازماندهی و ارائه می شود، برگزار شد. این مراسم که دهمین دوره خود را تحت عنوان BFA ۲۰۲۲ تجربه کرد، از یک هیئت داوری شامل خبرنگاران از سراسر آسیا و روزنامه نگاران مهمان تشکیل شده که در این نظرسنجی، پژمان راهبر، سردبیر ورزش سه نیز به نمایندگی از ایران در آن حضور داشت.

این رأی گیری چند ماه پیش برگزار شد که فوق ستاره کره ای توانست بالاتر از مهدی طارمی، عنوان مرد سال آسیا را به خود اختصاص دهد. تیم تحریریه تیتان اسپورت نیز با حضور در آخرین جلسه تمرینی تاتنهام در فصلی که سپری شد، جایزه سون را به او اهدا کرد و حالا تصاویر آن نیز رسانه ای شده است.

سون هیونگ مین پس از دریافت این جایزه گفت: این یک افتخار بزرگ است که به عنوان بهترین بازیکن آسیا در سال ۲۰۲۲ شناخته شوم. این که دوباره این جایزه را در دستانم داشته باشم، احساسی باورنکردنی و لحظه ای غرور آفرین برای من و خانواده ام است.

فوق ستاره کره ای تاتنهام ادامه داد: می خواهم از همه کسانی که تا به امروز در طول زندگی حرفه ایم به من کمک کرده اند، تشکر کنم. من به تلاش برای پیشرفت ادامه خواهم داد و همه چیز را برای الگو دادن به فوتبالیست های جوان در سراسر آسیا ارائه خواهم کرد.

از ایران سه بازیکن به نام های مهدی طارمی، سعید عزت اللهی و سردار آزمون در این نظرسنجی حضور داشتند. ژاپن با ۱۰ بازیکن، کره جنوبی، عربستان و استرالیا نیز با چهار بازیکن در این زمینه رکورددار بودند.

به طور کلی نام ۳۱ بازیکن در لیست اولیه حضور داشت که پانزده نفر از آنها در لیگ های اروپایی و شانزده بازیکن نیز در کشورهای آسیایی مشغول فعالیت هستند. الهلال نیز با پنج بازیکن، بیشترین نماینده را در رده بندی نهایی BFA ۲۰۲۲ دارد.

رده بندی ۱۰ بازیکن برتر به شرح زیر است:

۱- سون هیونگ مین ۲۵۶ امتیاز

۲- مهدی طارمی ۱۲۰ امتیاز

۳- سالم الدوسری ۱۱۲ امتیاز

۴- کیم مین جائه ۹۹ امتیاز

۵- کائورو میتوما ۹۱ امتیاز

۶- دایچی کامادا ۶۸ امتیاز

۷- ریتسو دوآن ۴۷ امتیاز

۸- تاکه‌هیرو تومیاسو ۳۷ امتیاز

۹- تیراتون بونماتان ۲۱ متیاز

۱۰- واتارو اندو ۱۸ امتیاز

 

 

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.