تشریح طرح ویژه آسو پارک برای اوقات فراغت کودکان و نوجوانان کرمانشاهی

سرپرست معاونت آموزشی سازمان جهاد دانشگاهی کرمانشاه به تشریح طرح ویژه "آسو پارک" برای اوقات فراغت کودکان و نوجوانان کرمانشاهی در تابستان امسال پرداخت.

مهدی عبدالمالکی سرپرست معاونت آموزشی سازمان جهاد دانشگاهی کرمانشاه در نشست خبری امروز (۱۷ خرداد) از اجرای یک ویژه برنامه برای اوقات فراغت کودکان و نوجوانان در تابستان امسال خبر داد و گفت : برای اولین بار در کشور، طرح آسو پارک را در استان طراحی کرده و از تابستان امسال اجرای آن را آغاز می‌کنیم.

وی افزود: "آسو" اسم کُردی به معنای طلوع و نیز به معنای کوشش است و امیدواریم این طرح همانند نامش شروعی برای ماهر شدن کودکان و نوجوانان باشد.

عبدالمالکی گفت: در این طرح تقویت مهارت‌های شناختی و غیرشناختی، تقویت هوش‌های هشتگانه و مهارت‌های آموزشی با بازی و هیجان در دستور کار قرار دارد.

به گفته این مسئول، هوش‌های هشت گانه هوش بدنی- حرکتی، کلامی-زبانی، هوش درون فردی، هوش بین فردی، هوش منطقی ریاضیاتی، هوش موسیقیایی، هوش طبیعت گرا و هوش فضایی را شامل می‌شود.

وی افزود: این برنامه طی دو ترم از ۱۰ تیرماه تا یازدهم مردادماه و از ۲۱ مرداد ماه تا ۲۲ شهریورماه اجرایی می‌شود.

عبدالمالکی گفت: در ترم اول بحث استعدادیابی کودکان و نوجوانان از طریق بازی و سرگرمی و با روش‌های تخصصی پیگیری می‌شود و در ترم دوم زمینه‌های شغلی که این کودکان و نوجوانان در آن مهارت دارند برای آن‌ها تشریح می‌شود.

وی افزود: در حقیقت این دو ماه برنامه شروعی برای آموزش‌های طولانی مدت در راستای استعداد کشف شده در کودکان و نوجوانان است و آن‌ها در طول سال رها نشده و بحث آموزش آن‌ها پیگیری می‌شود.

وی افزود: در این دو ترم کودکان و نوجوانان هر هفته دو جلسه کلاس خواهند داشت و ظرفیت این دوره هم ۲۵۰ نفر است.

سرپرست معاونت آموزشی سازمان جهاد دانشگاهی کرمانشاه گفت: این برنامه در حقیقت گامی مقدماتی در جهت راه اندازی پارک علم و فناوری کودکان و نوجوانان در استان است.

وی افزود: اگر برنامه به خوبی اجرایی شود می‌تواند به الگویی مناسب برای اوقات فراغت در سطح کشور تبدیل شود.

به گفته عبدالمالکی افراد برای ثبت نام در این طرح می‌توانند به سایت معاونت آموزشی سازمان جهاد دانشگاهی کرمانشاه به آدرس www.ecjdk.ir مراجعه کنند.

ظرفیت آموزش سالانه ۴۸ هزار نفر را داریم

وی با اشاره به آغاز به کار معاونت آموزشی جهاددانشگاهی از سال ۱۳۷۲، گفت: امسال سی اُمین سال فعالیت این معاونت است و در این مدت معاونت آموزشی جهاددانشگاهی توانسته منشا اثرات فراوانی در حوزه آموزش استان شود.

وی افزود: در این سه دهه فعالیت، همواره ورود به حوزه‌هایی داشته ایم که نیاز جامعه بوده، اما روی زمین مانده و هیچ نهاد و دستگاهی به آن‌ها ورود نکرده است.

عبدالمالکی با اشاره به فعالیت سه مرکز آموزشی ذیل این معاونت گفت: این سه مرکز در سه راه ۲۲ بهمن، شهرک مسکن و در خیابان شورا واقع شده اند.

به گفته معاون آموزشی سازمان جهاد دانشگاهی کرمانشاه این سه مرکز ظرفیت آموزش ۴۸ هزار نفر در سال را دارند.

وی با اشاره به برگزاری آموزش‌های آزاد ذیل این معاونت گفت: دوره‌های عمومی جزیی از آموزش‌های آزاد است که شاخص‌ترین آن آموزش زبان‌های خارجی است.

وی به استقبال فراگیران از این آموزش‌ها اشاره کرد و افزود: تنها درسال گذشته ۲۸ هزار فراگیر زبان داشتیم.

وی افزود: در حال حاضر زبان‌های انگلیسی، فرانسه و آلمانی تدریس می‌شود و به زودی هم زبان ترکی استانبولی به لیست آموزش‌ها اضافه می‌شود.

عبدالمالکی گفت: در سایر حوزه‌های آموزشی هم ظرفیت‌های خوبی داریم طوری که اولین و مجهزترین مرکز آموزشی مهندسی فنی شبکه در غرب کشور هستیم.

وی با اشاره به همکاری ۲۱۵ مدرس با معاونت آموزشی سازمان جهاد دانشگاهی کرمانشاه گفت: سال گذشته بیش از ۳۱ هزار نفر از آموزش‌های سازمان جهاد دانشگاهی کرمانشاه بهره بردند .

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار