آخرین آمار کرونا در جهان؛ شناسایی بیش از ۲۵ هزار ابتلای جدید

مجموع مبتلایان به بیماری کرونا در جهان به ۶۸۹ میلیون و ۹۹۹ هزار و ۴۳۴ نفر رسید.

براساس داده‌های به‌روز شده در «جدول جهانی ورلداُمتر»، بیماری کووید ۱۹ (ناشی از کروناویروس) در شبانه روز گذشته جان ۳۱۵ بیمار را در کل کشور‌هایی که آمار رسمی ارائه می‌دهند، گرفته و ۲۵ هزار و ۵۷۶ ابتلای جدید نیز در همین بازه زمانی ثبت شده است.

همچنین روسیه با ثبت ۱۴۳ فوت، بیشترین تعداد مرگ‌های روزانه کرونایی و نیز با ثبت بیش از ۱۰ هزار ابتلای جدید، بالاترین رقم مبتلایان روزانه را در ۲۴ ساعت گذشته گزارش کرده است.

بنابر داده‌های جدول جهانی ورداُمتر که از تاریخ ۲۹ ژانویه سال ۲۰۲۰ میلادی ثبت آمار رسمی کرونایی را آغاز کرده است، تاکنون مجموع مبتلایان به این بیماری در دنیا به ۶۸۹ میلیون و ۹۹۹ هزار و ۴۳۴ نفر رسیده و مرگ شش میلیون و ۸۸۸ هزار و ۸۲۰ بیمار کووید نیز تایید شده است.

آمریکا نیز همچنان با ثبت بیش از ۱۰۷ میلیون ابتلاء و بیش از یک میلیون و ۱۶۰ هزار فوت به ترتیب رکورد ابتلا و مرگ‌های کرونایی را در کل دنیا دارد.

پس از ایالات متحده، دو کشور هند و فرانسه به لحاظ تعداد مبتلایان به ترتیب جایگاه دوم و سوم را اشغال کرده‌اند؛ همچنین در فهرست آمار فوتی‌های این بیماری در حال حاضر بعد از آمریکا، برزیل با بیش از ۷۰۰ هزار فوت و هند با بیش از ۵۰۰ هزار فوتی، بیشترین مرگ و میر کرونایی را به ثبت رسانده‌اند.

در اروپا نیز روسیه با ثبت بیش از ۳۹۰ هزار فوت، بالاترین آمار مرگ‌های کرونایی در این قاره را تاکنون گزارش کرده است.

همچنین بنابر آمار‌های رسمی، ایران با مجموع هفت میلیون و ۶۱۲ هزار و یک مورد ابتلاء و ۱۴۶ هزار و ۲۷۳ مورد فوت ناشی از بیماری کووید ۱۹ در حال حاضر در رتبه نوزدهم در جدول جهانی کرونا قرار دارد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.