ادارات موظف به کاهش ۳۰ درصدی مصرف انرژی در ساعات اداری شدند

مدیرکل مدیریت انرژی و امور مشتریان شرکت توانیر با تشریح نحوه نظارت بر مصرف برق ادارات گفت: بر اساس مصوبه دولت، ادارات موظف به کاهش ۳۰ درصدی مصرف انرژی در ساعات اداری شدند.

عبدالامیر یاقوتی گفت: طبق مصوبه دولت، ادارات موظف به کاهش ۳۰ درصدی مصرف انرژی در ساعات اداری هستند و ملاک عمل در این مصوبه، میزان مصرف برق سال ۱۴۰۰ است و ادارات باید مصرف خود را نسبت به سال تعیین شده کاهش دهند.

وی با بیان اینکه از طریق راهکار‌های ساده قابلیت بهینه‌سازی و کاهش مصرف برق وجود دارد، ادامه داد: خاموش کردن روشنایی‌های اضافه، تنظیم سیستم سرمایشی روی دمای آسایش، خاموش کردن سیستم‌های اداری و کامپیوتری غیرضروری و ... از جمله راهکار‌های بی هزینه‌ای است که با رعایت این موارد می‌توان به شاخص ۳۰ درصدی تعیین شده برای کاهش مصرف برق در ساعات اداری دست یافت.

مدیرکل مدیریت انرژی و امور مشتریان شرکت توانیر درباره برنامه کاهش مصرف برق در ساعات غیراداری نیز گفت: ادارات موظفند مصرف برق خود را در ساعات غیراداری ۶۰ درصد کاهش دهند.

یاقوتی ادامه داد: در مجموع تعویض لامپ‌ها و چراغ‌های پرمصرف، از برق کشیدن وسیله‌های برقی، استفاده از سنسور‌های روشنایی هوشمند، استفاده از نور طبیعی در طول روز، بستن درب و پنجره‌ها هنگام استفاده از وسایل سرمایشی، استفاده از پروژکتور‌های LED برای مسائل امنیتی مجموعه، رنگ آمیزی فضا با رنگ‌های روشن، استفاده از لامپ LED و SMD برای روشنایی گسترده و خاموش کردن لامپ‌های اضافی از جمله راهکار‌های کاهش مصرف برق ادارات به شمار می‌روند.

مدیرکل مدیریت انرژی و امور مشتریان شرکت توانیر، پتانسیل کاهش مصرف برق ادارات در پیک بار را ۱۰۰۰ مگاوات عنوان و خاطرنشان کرد: این میزان در سال گذشته ۸۰۰ مگاوات بود که با اعمال استاندارد‌های سختگیرانه و نظارت دقیق، برای کاهش ۱۰۰۰ مگاواتی مصرف برق ادارات در پیک مصرف هدف‌گذاری شده است.

برچسب ها: مصرف برق ، برق ادارات
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۸
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۹:۱۵ ۱۸ خرداد ۱۴۰۲
تا وقتی این همه اداره و پادگان و نهاد داریم مصرف انرژی هم دوبرابر چین داریم
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۸:۲۶ ۱۸ خرداد ۱۴۰۲
آن افرادیکه نگذاشتند ساعت ها یکساعت به جلوبرود کارمندان را مورد اذیت و آزار قرار داده اند بیسواداند
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۱:۰۲ ۱۸ خرداد ۱۴۰۲
این برنامه بدرد استان خوزستان نمیخوره . آخه شب و روز کولر روشنه
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۱:۱۲ ۱۷ خرداد ۱۴۰۲
سلام خدا شاهده من رفتم یک اداره قسمتی که رئیس دفترش رو در وقت ساعات اداری ترک کرده بودو حضور نداشت و حتی یکی از کارکنان همون اداره زنگ زد و گفتن امروز نمیاد ،یا اصلانیامده بود،هیچ کی در دفترش نبود ،لامپ های اتاق بزرگ و مانیتور ها و کلر هم رو شن بود طوری که وانمود کنن که مثلا رئیس همین دور و وراست.اگر از خدا و قرآن و ائمه بترسن این کار رو نمیکنن ،حق الناس و بیت المال را هدر نمیدن وهمچنین حقوق مفت گرفتن در ساعاتی که کار نکردن ،در حساب قیامت شون پیش خدا جوابگو هستند،و مطمئنا خدا اعمال آنها رو در دو دنیا محاسبه خواهدکرد و ضررش رو خواهند دید.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۱:۰۲ ۱۷ خرداد ۱۴۰۲
سلام.هیئت عالی تشخیص مصلحت نظام،دولت و مجلس بدانید جان و مال مردم در جاده ها شوخی نیست،سالانه هزاران نفر در جاده ها با خودروهای حلبی داخلی کشته و معلول میشوند.کدوم کشور این خودروهای حلبی های تاریخ گذشته شرکتهای انحصاری داخلی با تکنولوژی 30 سال پیش رو میخرند،ان هم با گرانفروشی دههابرابری،احتکار،کاهش تولید به قصد گرانی و مافیابازی و نفوذ در دولت و مجلس،به زور این حلبی های ناایمن را با گرانفروشی دههابرابری قالب مردم می کنید،باز کنید درب واردات خودروهای کم مصرف با حجم موتور کمتر از 1800cc،هیبریدی،برقی را بدون تعرفه گمرکی برای عموم مردم ایران و به این دلالی شرکتهای انحصاری پایان دهید.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۰:۲۴ ۱۷ خرداد ۱۴۰۲
مسولین واقعا خودشون رعایت میکنن
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۹:۴۳ ۱۷ خرداد ۱۴۰۲
در اداره های دولتی هیچکس رعایت نمی کند. برای مثال سری به ساختمانهای شرکت های وابسته به وزارت ارتباطات بزنید. چه زمستان و چه تابستان علیرغم روشن بودن سیستم های تهویه، پنجره های بیشتر اتاق ها بازند.
Netherlands
ایرانی
۱۹:۳۹ ۱۷ خرداد ۱۴۰۲
اینم دولت انقلابی....این از صرفه جوییشون اینم از تنظیم ساعات اداری‌شان و اینم از لغو ساعت جدیدشون
آخرین اخبار