بحران در نهرین تنها با ۱۳ درصد ذخیره آب 

۸۷ درصد ظرفیت سد نهرین طبس خالی از آب است و شرایط در تابستان پیش رو سخت شده است.

رضایی رئیس منابع آب شهرستان طبس گفت: سد نهرین تنها سد مخزنی در خراسان جنوبی است که ۵۱ درصد از آب آن در بخش شرب طبس مصرف می‌شود.

او افزود: هم اکنون ۱۳ درصد حجم این سد آب دارد و روز‌های سختی را در تابستان پیش رو داریم و چنانچه مردم صرفه جویی نکنند، احتمال خارج شدن نهرین از مدار تأمین آب شرب وجود دارد.

رضایی بیان کرد: حجم قابل بهره برداری سد نهرین ۴ میلیون و ۱۶۰ هزار مترمکعب است که هم اکنون ۵۵۵ هزار متر مکعب آب پشت این سد ذخیره شده است.

رئیس منابع آب شهرستان طبس گفت: هم اکنون به دلیل کاهش شدید ظرفیت سد مجبور هستیم به صورت قطره چکانی از آب سد برداشت کنیم و تابستان کم آبی را در پیش خواهیم داشت.


بیشتر بخوانید


او بیان کرد: در موضوع تأمین آب شرب بهداشتی شهر طبس، به دلیل افزایش نیازی که پنج سال اخیر اتفاق افتاده تا حد زیادی متکی به آب سد نهرین شده ایم.

رضایی تصریح کرد: با همکاری اداره آب و فاضلاب شهرستان ۸ حلقه چاه برای مصرف آب شرب بهداشتی حفر شده است که در ۷ حلقه، حفاری موفقی داشتیم و در یکی از چاه‌ها به آب نرسیدیم.

رئیس منابع آب شهرستان طبس بیان کرد: این چاه‌ها هم اکنون در حال تجهیز هستند و اتصال به شبکه آب و فاضلاب برای چند حلقه هنوز اتفاق نیفتاده و به همین خاطر موضوع صرفه‌جویی آب بسیار حیاتی و مهم است.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار