انعقاد تفاهم‌نامه سرمایه‌گذاری سازمان اوقاف کشور و استانداری گلستان

تفاهم‌نامه همکاری سازمان اوقاف و امور خیریه کشور با استانداری گلستان به امضاء رسید.

به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری گلستان، عصر دیروز، حجت‌الاسلام سیدمهدی خاموشی رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه با علی‌محمد زنگانه استاندار گلستان دیدار کرد.

در این دیدار تفاهمنامه همکاری در خصوص سرمایه‌گذاری سازمان اوقاف و امور خیریه کشور در برخی از پروژه‌های حوزه شیلات، دامداری، پرورش میگو، بسته‌بندی میگو و تولید لبنیات  به امضاء رسید.

استاندار گلستان در این جلسه با بیان برخی از ظرفیت‌ها و توانمندی‌های موجود در استان گلستان گفت: متاسفانه در سال‌های گذشته استان گلستان نتوانسته از دلار‌های ارزان قیمت بهره ببرد و در بسیاری از مسائل زیرساختی و زیربنایی با مشکلاتی روبرو است.

زنگانه گفت: با وجود پتانسیل‌های بسیار بالا در استان گلستان، ظرفیت‌های عظیم کشاورزی، گردشگری، تجاری و اقتصادی، اما سرانه درآمد مردم استان گلستان نصف میانگین کشوری است.

او افزود: از زمان استقرار دولت سیزدهم در استان گلستان نگاه ما بر این بوده در بازه زمانی چهار ساله درآمد مردم استان را به میانگین کشوری برسانیم و این امر نیازمند عزم و تلاش شبانه‌روزی، جذب سرمایه‌گذاری در حوزه‌های مختلف به ویژه در صنعت کشاورزی به عنوان ظرفیت عظیم در استان گلستان است.

استاندار گلستان بیان کرد: نگاه ما بر این است در استان گلستان با توسعه زنجیره‌های تولید، پرهیز از خام فروشی، توسعه بخش‌های مغفول مانده حوزه کشاورزی و شیلات، بتوانیم تحول قابل توجهی را در این بخش ایجاد کنیم.

زنگانه تاکید کرد: در حال حاضر در بخش میگو اقدامات مثبتی صورت گرفته و تولیدات میگو در استان گلستان به درجه‌ای از کیفیت رسیده که اکثر آن مورد استقبال کشور‌های همسایه قرار گرفته و صادر می‌شود.

او افزود: امیدواریم با مشارکت بخش خصوصی و حمایت‌های سرمایه‌گذاری مجموعه‌های مختلفی از دولت بتوانیم اقدامات موثری را در استان گلستان به اجرا بگذاریم.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.