کارفرما در حادثه مرگبار کارخانه لاستیک راور مقصر شناخته شد

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمان با اشاره به حادثه ریزش دیوار کارخانه لاستیک در راور و جان باختن یک کارگر گفت: کارفرما در این حادثه مقصر شناخته شده است.

مجتبی مصباح مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمان با بیان اینکه کارفرما در حادثه مرگبار کارخانه لاستیک راور مقصر شناخته شد گفت: اصول ایمنی در احداث دیوار کارخانه روکش لاستیک راور آنطور که باید توسط کارفرما رعایت نشده بود.

وی اظهار داشت: به دلیل طولانی بودن عرض و ارتفاع دیوار، رعایت نشدن اصول ایمنی و حائل نداشتن، این دیوار حین ساخت بر روی ۲ کارگر فرو ریخت که یکی از کارگران به دلیل شدت جراحت ها فوت کرد و کارگر دوم نیز مصدوم شد.

مصباح با بیان اینکه حال عمومی کارگر مصدوم این حادثه مطلوب گزارش شده است تاکید کرد: با توجه به‌ اینکه دیوار بر اساس اصول فنی ساخته نشده بود کارفرما مقصر شناخته شده است.

وی بیان کرد: بررسی های تکمیلی درباره این حادثه در دست انجام است و گزارش نهایی بزودی تهیه می شود.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمان اظهار داشت: کارفرما مورد برخورد قانونی قرار خواهد گرفت و از طرفی جرایم مربوطه و دیه این افراد را نیز پرداخت خواهد کرد.

 ریزش دیوار در کارخانه در حال احداث روکش لاستیک شهرستان راور در شمال استان کرمان طی ساعت ۱۳ روز سه شنبه ۱۶ خرداد رخ داد .

برچسب ها: ریزش دیوار ، حادثه
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار