نظارت بر نانوایی های گلستان به اداره کل صمت واگذار شد

مدیرکل صمت گفت:با دستور استاندار گلستان و به منظور وحدت رویه دستگاه های اجرایی ناظر، نظارت بر نانوایی های استان با محوریت این اداره کل انجام می شود.

درویش علی حسن زاده گفت: با توجه به این که نان قوت غالب مردم بوده و کیفیت و کمیت آن بر سلامت مردم تاثیرگذار است، بنابراین  نظارت بر عملکرد خبازان از اهمیت بسیار ویژه‌ای برای دولت برخوردار است.

او افزود: از اینرو و با توجه به تجربیات اداره کل صنعت، معدن و تجارت استان در نظارت بر عملکرد خبازی‌های استان، با دستور صریح استاندار گلستان و به منظور وحدت رویه دستگاه‌های اجرایی ناظر، نظارت بر نانوایی‌های استان گلستان با محوریت اداره کل صنعت، معدن و تجارت استان گلستان انجام خواهد شد.

حسن زاده گفت: با توجه به گندم و آرد باکیفیتی که در استان تولید می‌شود، از خبازی‌های استان توقع داریم که نان باکیفیت تحویل مردم استان دهند.

به گفته وی، متاسفانه در حال حاضر عملکرد خبازی‌های استان چندان مطلوب نیست و علاوه بر این که نان با کیفیت تحویل مردم استان نمی‌شود، صف‌های نانوایی‌ها نیز شلوغ است.

حسن زاده اضافه کرد: با تمهیداتی که اندیشیده شده و تشکیل دبیرخانه هماهنگی نظارت بر خبازی‌های استان و با همکاری بازرسین اداره کل صنعت، معدن و تجارت استان، اداره کل تعزیرات حکومتی گلستان، سازمان جهاد کشاورزی استان، بازرسی اصناف استان، مرکز بهداشت استان و اداره کل غله و خدمات بازرگانی استان و طی گشت‌های مشترک، نظارت بر خبازی‌های شهرستان‌های استان تشدید خواهد شد و با نانوایانی که عملکرد مطلوبی نداشته باشند برخورد خواهد شد.

او افزود: برای جلوگیری از صف‌های طولانی خرید نان هم، حتما برنامه مدونی را اجرا خواهیم کرد.

طی یک هفته گذشته بیش از ۶۷۰ مورد بازرسی از خبازی‌ها در سطح استان انجام شده که منجر به تشکیل ۹۲ فقره پرونده برای خبازی‌های متخلف شده که برای صدور رای به اداره کل تعزیرات حکومتی استان ارسال شده است.

هم استانی‌ها می‌توانند هرگونه تخلف واحد‌های صنفی استان بویژه خبازی‌ها را از طریق سامانه پاسخگویی ۱۲۴ اعلام کنند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.