اجرای طرح دوام الوند در محلات همدان

رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای شهر همدان از اجرای طرح دوام الوند در محلات در این شهر خبر داد. 

علی اکبر نظری گفت: طرح دوام الوند به منظور افزایش ایمنی محلات شهر اجرا می‌شود که تحقق آن نیازمند توجه ویژه مدیرت شهری و استانی است.

او، بر تخصیص بودجه برای تاب آوری همدان تاکید کرد و افزود: با توجه به حساسیت حوزه پدافند غیرعامل لازم است که بودجه‌هایی برای این حوزه تخصیص یابد، اما متأسفانه شهرداری بودجه‌ای برای این موضوع تخصیص نداده است.

رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای شهر همدان با بیان اینکه حوزه پدافند غیرعامل باید به طور خودکار فعال شود، تصریح کرد: به نظر می‌رسد مجموعه شهری از حساسیت این حوزه شناختی ندارد وگرنه به این حوزه توجه ویژه‌ای می‌کرد.

نظری با بیان اینکه همدان به عنوان شهر تاب‌آور شناخته شده است، انتقاد کرد: چگونه ممکن است، برای همچنین جایگاه مهمی بودجه ویژه‌ای اختصاص داده نشود که این کم توجهی به حوزه را نشان می‌دهد.

او با تأکید بر اختصاص بودجه برای دبیرخانه شهر تاب آور؛ گفت: طرح دوام الوند به عنوان داوطلب واکنش اضطراری محله به زودی راه اندازی می‌شود.

رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای شهر همدان با تصریح بر اینکه باید برای این موضوع، بودجه و هزینه در نظر گرفته شود؛ به بروز حوادث غیر مترقبه در شهر اشاره کرد و گفت: لازم است واحد سیار مرکز فرماندهی مدیریت بحران برای اقدامات فوری ایجاد شود و این نیازمند حمایت شورا و شهرداری است.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.