درخشش کارگردان شیرازی در جشنواره زیست محیطی روسیه

مسئول واحد هنرهای تصویری حوزه هنری فارس از موفقیت تازه ترین اثر تولید شده این حوزه در جشنواره بین‌المللی فیلم‌های زیست محیطی خبر داد.

مسئول واحد هنر‌های تصویری حوزه هنری فارس گفت: فیلم مدافع طبیعت به کارگردانی احسان دهقانی موفق به کسب جایزه دوم جشنواره بین‌المللی سینمایی زیست محیطی (برای نجات و حفظ) شده است.

مهدی انصاری گفت: این جشنواره که ۲۵ سال سابقه دارد از اول تا چهارم ژوئن ۲۰۲۳ در کشور روسیه و با همکاری کشور بلاروس و با حضور مدیران ارشد دولتی و تلویزیونی روسیه در پایتخت نفتی روسیه شهر خانتی مانسیسک برگزار شده است.

مسئول واحد هنر‌های تصویری حوزه هنری فارس گفت: این رویداد هنری با هدف شناسایی و ترویج رویکرد‌ها و اشکال خلاقانه در بیان موضوع محیط زیست و توجه به مشکلات زیست محیطی موجود برای مردم و مسئولین تدارک دیده شده است.

او گفت: فیلم مدافع طبیعت به تولید بی رویه‌ی پلاستیک و مصرف بیش از حد مردم که تاثیرات جبران ناپذیری بر موجودات زنده و طبیعت می‌گذارد پرداخته و این مضمون را با بیانی هنری ارائه کرده است.

انصاری گفت: این اثر حاصل تلاش زوجی هنرمند است و در کنار احسان دهقانی به عنوان کارگردان، بهار جوادی به عنوان نویسنده و دستیار اول او را یاری کرده است. بازیگران این فیلم نیز بهار جوادی، زهرا صادقی، مهدی زحمت کشان و امیر حسین ساسانی (بازیگر خردسال) بوده اند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.