ایجاد اشتغال و افزایش تولیدات کشاورزی با احداث شهرک‌های گلخانه‌ای

استاندار فارس برضرورت احداث شهرک‌های گلخانه‌ای در فواصل مشخص و در نزدیکی مخازن تعبیه شده در طول مسیر انتقال آب تاکید کرد.    

محمدهادی ایمانیه، در سی و هفتمین جلسه شورای راهبردی آب، ضمن تقدیر از زحمات پرسنل مجموعه آب و فاضلاب و آب منطقه‌ای استان گفت: فارس بدون آب مختل می‌شود؛ صنعت، گردشگری، کشاورزی، محیط زیست، منابع طبیعی و اساسا محیط زندگی مردم در نبود آب مختل می‌شود و در نهایت منجر به بروز مشکلات سیاسی، اجتماعی و اقتصادی خواهد شد لذا می‌بایست راه‌های جدیدی برای تامین آب فراهم شود.

استاندار فارس، اولویت اول فرمانداران شهرستان‌ها را تامین آب عنوان کرد و افزود: در مسیر اجرای این پروژه مُهم، کوچکترین مسائل را به سرعت حل کنید و در صورتی که از اختیارات شهرستان خارج بود موضوع را به معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استان منعکس کنید.

او از همراهی مدیران کل دستگاه‌های استان در جهت احداث این خط انتقال قدردانی کرد و گفت: بدون آب منابع طبیعی و محیط زیست هم وجود نخواهد داشت این طرح اساسا به نفع منابع طبیعی و محیط زیست است.

ایمانیه بر تلاش‌های انجام شده در سطوح ملی در این زمینه اشاره کرد و گفت: با پیگیری‌های نمایندگان مجلس و همراهی و حمایت جدی دولت سیزدهم این موضوع به یک پروژه ملی تبدیل شده است که علاوه بر انتفاع ۳۷ شهرستان استان، سایر استان‌های همجوار نیز از آن سود خواهند برد.

او ضمن اینکه دستگاه‌های اجرایی را مکلف کرد تا در کمترین زمان ممکن به استعلامات پاسخ دهند، تصریح کرد: از قوانین موجود برای حل مشکلات احتمالی از جمله تملک مسیر و... استفاده کنید؛ سازمان صمت استان پیگیری نماید تا از معادن به صورت موقت در این زمینه استفاده گردد. مشکل سوخت از طریق شرکت پخش فرآورده‌های نفتی حل خواهد شد.

نماینده عالی دولت در فارس، در ادامه بر ضرورت احداث شهرک‌های گلخانه‌ای در فواصل مشخص و در نزدیکی مخازن تعبیه شده در طول مسیر انتقال آب تاکید کرد و گفت: با ایجاد شهرک‌های گلخانه‌ای در کنار این خط انتقال، شاهد ایجاد اشتغال خواهیم بود؛ افزایش تولید محصولات کشاورزی و کاهش کشت‌های غرق آبی، صرفه اقتصادی زیادی برای تولیدکنندگان در پی خواهد داشت.

استاندار فارس در انتها از تدابیر اتخاذ شده برای حل مشکلات و تنش‌های آبی شهرستان‌های شرق استان سخن گفت و اظهار داشت: با هماهنگی‌های انجام شده، امیدواریم در سفر دوم هیات دولت به فارس، اعتبار لازم برای تامین آب برخی از نقاط جنوبی استان از طریق صندوق مسئولیت اجتماعی وزارت نفت تامین شود.

لازم به ذکر است که خط انتقال آب خلیج فارس، که از خلیج نیلگون فارس شروع می‌شود و تا ایزدخواست در شمال استان ادامه پیدا می‌کند به یازده زیر پروژه تقسیم شده است و همزمان نصب آب شیرین کن‌های آن نیز آغاز شده است.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.