آغاز برداشت جو از مزارع شهرستان خوشاب

مدیرجهادکشاورزی خوشاب گفت: برداشت جو از مزارع شهرستان خوشاب اغاز شده است و تا دهه اول تیر ماه ادامه دارد.

 ابراهیم رودسرابی مدیرجهادکشاورزی خوشاب گفت: ۲ هزار هکتار از اراضی آبی کشاورزی شهرستان خوشاب به محصول جو اختصاص دارد و برداشت جو از نیمه خردادماه آغاز شده و تا دهه اول تیرماه ادامه دارد.

او افزود: با توجه به سرمای ابتدای فصل و خشکی آخر فصل و کاهش نزولات جوی، پیش‌بینی می‌شود تولید محصول جو از اراضی کشاورزی این شهرستان با افت ۳۰ درصدی و متوسط ۲ تن و ۲۰۰ کیلو در هر هکتار معادل ۴ هزار و ۴۰۰ تن باشد.

 مدیرجهادکشاورزی خوشاب ادامه داد: در سال زراعی جاری ۲ هزار و ۲۵۰ هکتار از اراضی شهرستان زیر کشت محصول جو رفته است که ۲ هزار هکتار آبی و ۲۵۰ هکتار دیم می‌باشد وارقام غالب کشت شده در منطقه شامل ارقام ریحان ۰۳، جلگه، به رخ، والفجر می‌باشد.

 رودسرابی بیان کرد: با توجه به خشکی هوا و کاهش نزولات جوی، جو دیم در شهرستان دچار خسارت صد درصدی شده و فاقد عملکرد می‌باشد.

او تصریح  کرد: برای برداشت محصول جو از مزارع آبی در سطح شهرستان خوشاب از ۱۶ دستگاه کمباین استفاده می‌شود که از این تعداد ۱۲ دستگاه بومی و ۴ دستگاه مهاجر است.

  مدیرجهادکشاورزی خوشاب  تأکید کرد: با نظارت کارشناسان مربوطه، عملیات ضدعفونی کمباین‌ها به ویژه کمباین‌های مهاجر مانند سال‌های گذشته انجام شده است.

 رودسرابی اظهار کرد: با هماهنگی‌های به عمل آمده با شرکت پخش فراورده‌های نفتی، سوخت مورد نیاز کمباین‌ها تأمین و در اختیار کمباین داران قرار می‌گیرد تا کار برداشت به سرعت انجام شود.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار